1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Octavia 2 FL 2011

Discuție în 'Skoda mea' creată de Dan Samir, 5 Apr 2018.

1. mihai05

mihai05 3rd Gear Member

Salut Dane ai activata funcția de cornering linght
    foarte utila și pe modelul asta merge pe proiectoare.

2. Dan Samir

Dan Samir 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Da..o am activata. Dece? Merge activata la modelul facelift.

3. mihai05

mihai05 3rd Gear Member

Salut Samir.
    Da eu am activat_o chiar în ziua în care am intrat în posesia ei atunci cind Mi_a predat_o dillerul

Ultima editare de un moderator: 29 Noi 2018
  4. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Am activat asa: - Cornering - aprinderea proiectoarelor la semnal sau intoarcere volan
    - Coming/Leaving Home - aprinderea farurilor sau a proiectoarelor la inchiderea si deschiderea masinii
    - DLR (nu erau activate din fabrica) pe O sunt aprinse ledurile de langa proiector
    - Needle Sweep - la contact se rotesc acele ceasurilor de bord
    - blocare automata 15 km/h si deschiderea usilor automata la scoaterea cheii din contact
    - stingerea proiectoarelor la faza lunga sau flash
    - inchidere/deschidere geamuri din telecomanda masinii
    - aprinderea avarilor la franare de urgenta
    - invatarea a inca 2 chei pe masina pentru a avea 4 chei (cheile trebuie sa fie originale VAG, cu 3 butoane, si 434 Mhz)

Nu am putut activa : - sunet la inchidere/deschidere masina pentru ca nu am goarna de alarma
    - coborare oglinda la marsarier (coboara, dar nu mai revine in pozitia initiala fara memorii scaun) ,
    - anulare eroare bec ars pe becurile de la numar (daca activez nu mai merg dlr-urile) oricum am leduri si in dlr si tot dau eroare
    - aprinderea becurilor de ceata la frana (si cel de jos nu doar cel de sus)
    - ridicarea automata a geamurilor la inchiderea masinii, dar o pot face tinand apasat pe butonul de inchis

5. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Am montat in portbagaj in spatiile goale niste genti de depozitare. Au adeziv si aici pe spate astfel se monteaza bine pe materialul masinii.Isi fac foarte bine treaba asa ca le recomand.

Fișiere atașate:

6. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Am pus anulatori de eroare Osram p21w pentru becurile din DLR si Philips w5w pentru cele din numar inmatriculare.

Fișiere atașate:

7. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Aceste becuri aqm pus pe masina, pe DLR a necesitat anulatoare osram p21w pe spate am renuntat la anulatoarele Philips deoarece dadeau eroare si am ales placuta de la Led IT UP

Fișiere atașate:

8. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Desi am in cotiera mufa de AUX am zis ca nu strica sa montez si un USB pentru stick.

Fișiere atașate:

9. Dadu

Dadu 1st Gear Member

Locație:
    Falticeni
    Salut Dan,
    Poti detalia putin cum ai pus USB-ul? M-ar interesa si pe mine. Am iesire AUX si card, dar parca e mai comod cu stick USB.
    Intradevar se vede mult mai bine cu LED-URI. Mi-am pus si eu la DRL, pozitie, numere si la interior +portbagaj.

Distribuie pagina asta