1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Octavia 2 FL 2011

Discuție în 'Skoda mea' creată de Dan Samir, 5 Apr 2018.

1. Dan Samir

Dan Samir 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    :) De curand sunt posesor de Skoda Octavia 2 Facelift si doresc sa o prezint:

Anul fabricatiei : 2011, Km :112 000 km, Culoare: Albastru,Motor 1.6 TDI CR CAYC
    VIN: TMBBT21Z1B8038320
    Dotari: Airbag-uri frontale, Airbag-uri laterale fata, CD, Computer de bord, Controlul stabilitatii (ESP), Geamuri fata electrice, Inchidere centralizata, Radio, Servodirectie, Aer conditionat doua zone, Airbag-uri cortina, Controlul tractiunii (ASR), Geamuri spate electrice, Imobilizator electronic, Interior din velur, Jante din aliaj usor, Oglinda retrovizoare interioara electrocromatica, Pilot automat, Geamuri fata si spate electrice, Oglinzi retrovizoare ajustabile electric, Proiectoare ceata, Norma de poluare: Euro 5, Tara de origine: Romania.

Pe langa cealalta Seat Cordoba 2006 este mult mai spatioasa dar sper sa ne impacam la fel de bine, fiind acelasi producator.

Little Big apreciază asta.
  2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Sa o stapaniti sanatosi!
    Producatorii difera..E adevarat ca au multe in comun..

3. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    NU CITA ULTIMUL MESAJ!
    Multumesc...multi km fara incidente si tie..

Da difera ma refeream la grupul VAG

Ultima editare de un moderator: 5 Apr 2018
  4. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Ca bun venit in familie masina a primit o curatare cu carbon, Becuri cu LED in ambele plafoniere, pozitie si DRL.
    Am activat cu VCSD unele functii precum Coming & Living Home, DRL, Staging, Cornering, Scanare de erori.

Ultima editare de un moderator: 18 Apr 2018
  5. robertzgura 2nd Gear Member

Salut Dan,

Felicitari pentru masina, am si eu una similara anumai ca a mea e varianta Greenline si e capucino :)

Zi-mi te rog, tu ai modulul bluethoot instalat pe masina?

6. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Salutare Robert, multumesc pentru urari. Buna varianta Greenline am inteles ca are un consum mai redus de carburant..oricum la stilul meu sportiv nu cred ca ma ajuta.

NU am din fabrica modulul de BT insa am rezolvat asta cu un stick BT introdus in portul usb din cotiera..sau daca nu ai usb poti lua un cablu USB Jack pt aux.

Ideea mi-a venit dupa ce am vazut un tutorial pe youtube

7. robertzgura 2nd Gear Member

Salut,

Si eu sunt mai pe sportiv asa si chiar ma ajuta motorul, nu ma plang.

Din pacate eu nu am cotiera si implicit nici acel port usb (am vazut si eu tutorialul) si nici nu am unde sa bag mufa jack la cd playerul masinii. Tu ai la cd player acel orificiu ptr mufa jack?

Uite si cateva imagini cu cd playerul masini.

Fișiere atașate:

8. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Salutare..azi am facut un numar corect de km[​IMG]

Am acelasi casetofon ca si tine..dar si usb-ul si jack-ul sunt in cotiera. Mai ar fi o varianta sa le ai in torpedou sau sa nu le ai deloc.

9. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
  10. robertzgura 2nd Gear Member

Nu am nici in torpedou.

Eu chiar nu inteleg cum au pus un cd player fara nici o intrare auxiliara.

Optiunea "Aux" o are si chiar si BT Audio (dar nu am modulul bluethoot sub scaun) :(

11. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    NU CITA ULTIMUL MESAJ!

Skoda este o masina frumoasa si spatioasa..insa cand am luat-o acum o lina cu greu am gasit pe ea o masina care sa aibe cel putin dotariile pe care le am la cealalta masina Seat Cordoba 2006..cum ar fi geamuri electrice spate climatronic casetofon cu aux xoyari pe care le consider din fabrica.

In fine eu oricum intentionez ca la anul sa schimb casetofonul cu cel mare original ..

Ultima editare de un moderator: 1 Mai 2018
  12. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Am pus si folie ca vine vara..llumar ATR Confort de 0.5% pe spate si 30% pe fata...acum arata cam asa:[​IMG] [​IMG]

13. robertzgura 2nd Gear Member

Arata bine, felicitari

14. averescuradu

averescuradu 2nd Gear Member

Locație:
    Iași
    Foarte buna alegerea cu folia mai ales ca avem si niste veri calduroase tare in ultimii ani. Sa stapanesti sanatos masina si sa ai parte de cati mai multi km fara incidente.

15. Laurentiu10 1st Gear Member

Locație:
    Ilfov
    Salut, cu becurile led de poziție și DRL, nu ai eroare în bord ? Mulțumesc

16. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Sunt cu led model p21w si dau eroare deoarece nu am montat anulatori...as putea monta ca sunt 4 lei pe alliexpress ( de acolo am luat si becurile) insa tot as avea eroarea deoarece am mai multe becuri led, plus ca am auzit ca se incalzesc. Nu e o problema deoarece deja m-am obisnuit cu ea.

17. Laurentiu10 1st Gear Member

Locație:
    Ilfov
    Am înțeles că cele can-bus, nu dau eroare. Și nu le mai trebuie anulator.

18. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Dau si acelea eroare.

19. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Ca de sezon masina a primit un set de anvelope de vara Dunlop Sport Blueresponse care le-am montat pe jantele de aliaj avute si un set de jante tabla originale tot pe 15 pentru anvelopele de de iarna Kormoran Snowpro 2 si un set de capace dedicate skoda ca sa arate bine.

20. Dan Samir

Locație:
    Bucuresti
    Am trecut la anvelope de iarna :) prima iarna impreuna.

Fișiere atașate:

Distribuie pagina asta