1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda mea Octavia1

Discuție în 'Skoda mea' creată de yo2cpv, 21 Oct 2018.

Taguri:
  1. yo2cpv 1st Gear Member

Salutari tuturor,
    Anul acesta am devenit posesorul unei Skoda Octavia 1 Combi, diessel, 1,9 cmc. 110 cp. motor ASV, fabrcatie 2003.
    Am achizitionat-o cu 350.000 km. si cu cateva probleme (suport auxiliare fisurat, lipsa curea auxiliare lipsa intinzator auxiliare, suflanta defecta, un electroventilator racire ars, alternastor lipsa, pompa servo lipsa, curea distributie cu fisuri.
    Am rezolvat toate problemele si surpriza: masina merge f bine, am trecut si ITP-ul in conditiile in care statia a fost "blocata si puricata" de inspectorii RAR).
    Cu stima !

2. Pintiliosul

Pintiliosul Silver Member

Locație:
    Maramures/Baia Mare
    Salut si bine ai venit printre noi.
    Ai facut o alegere buna. In 2003 inca se faceau masini reparabile pe sume decente. 1,9 ASV este o varianta foarte apreciata de motorizare.
    Sa o folosesti sanatos si sa ai noroc la ea.

3. yo2cpv 1st Gear Member

NU CITA ULTIMUL MESAJ!
    Multumesc pentru aprecieri, sper sa nu mai apara si alte probleme, am facut deja 2.000 km. si merge bine.
    Cat despre pret pot sa spun ca a fost mai mult decat decent !

Ultima editare de un moderator: 22 Oct 2018

Distribuie pagina asta