1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Kodiaq Motorizare 1.4 TSI 150 CP

Discuție în 'Skoda Kodiaq' creată de Dragos383, 24 Apr 2017.

1. Claudiu Onisoru 1st Gear Member

Incepand cu saptamana 32

2. SergiuS7 1st Gear Member

motorul 1.5 tsi se produce deja de aproape un an , doar ca inca nu e omologat pe Kodiaq cu noile norme de consum WLTP, si nefiind inca omologat, nu se poate comercializa...

mihai05 apreciază asta.
  3. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Eu astept cu nerabdare un coleg care sa-si comande minunea sa ne spuna si noua consumurile reale. Marjele de eroare sunt mai mari la benzina . Evident ca benzina devine tot mai atractiva prin prisma noilor taxe , insa trebuie sa facem niste calcule ca sa vedem daca nu cumva iesi mai bine cu un diesel poluant dar putin consumator decat cu o benzina care trece de 12 in oras .

4. mihai05

mihai05 2nd Gear Member

Salutare. Am ajuns în săptămâna 32 și cei de la Skoda[ Kodiaq] tot nu mișcă în front, cred că mai avem de așteptat pîna putem comanda un Kodiaq tsi . Să auzim numai de bine.

5. Claudiu Onisoru 1st Gear Member

Cred ca in aceasta perioada uzina va intra in vacanta. Haideti sa asteptam saptamana 34 - 35. Dupa 20 august.

6. ted78 1st Gear Member

Salutare. Primul meu post pe acest forum, posesor de Kodiac 1.4 150 cp 4x4 dsg de aprox 7000km. Masina ok, silentioasa, comoda la condus , nu foarte greoaie fata de cat este cu consumuri in oras intre 8.5 si 14 in functie de trafic iar afara inte 7-9 in funtie de viteza. Per total multumit de ea iar discountul de 5% dat de dealer a fost ok, e a treia skoda luata de la ei. Cand am luat-o mi s-a parut un pic lenesa dar dupa 1000-1500km s-a schimbat in bine. Deocamdata cam atat, mai revin cu impresii, pacat ca au scos motorul asta imi placea, pe o octavia mai am un 1.4 de 125 cai.

Distribuie pagina asta