1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Servodirectie Octavia II

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de adi.n, 18 Sep 2009.

1. Pintiliosul

Pintiliosul Silver Member

Locație:
    Maramures/Baia Mare
  2. Neagu ion 1st Gear Member

Locație:
    Cumpăna
    Am joc în caseta de direcție,octavia2 1,9tdi 2006,întrebarea mea este,merită recondiționată sau una nouă?Mulțumesc frumos!

Ultima editare de un moderator: 18 Apr 2019
  3. Tzaga47 1st Gear Member

Salutari la toata lumea , de curand am achizitionat o skoda octavia 2 , 2.0 bkd , automata, din cauza ca era varza pe articulatii am decis sa schimb aproape toata articulatia masinii , amortizoare +flanse si rulmenti , capete de bara , bielete directie , bucse bara stabilizatoare , si pe spate aproape tot . Imediat dupa mi-a schimbat amortizoarele am mers intr-o proba cu masina si mi s-a aprins becul galben de la directie , am mai mers putin si s-a aprins cu rosu si de atunci nu s-a mai stins . Este prima Skoda , mecanicul mi-a spus sa termine de montat articulatia si sa merg sa fac unghiul de fuga poate isi revine. Pareri? Sper ca am postat unde trebuie. Multumesc.

P.S. pe tester imi da eroarea "senzor cuplu servodirectie" 00573.

4. T. Carmen Skoda Expert

Cu vcds-ul:

5. Tzaga47 1st Gear Member

Cineva la Bucuresti care ma poate ajuta ? Este ok sa-mi cumpar eu unul?

Ultima editare de un moderator: 12 Iun 2019
  6. T. Carmen Skoda Expert

7. Tzaga47 1st Gear Member

Am incercat astazi , nu a mers . Un mecanic sa ma ajute si pe mine la Bucuresti cu aceasta problema ?

8. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Cauta si pe vwforum.

Distribuie pagina asta