1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Servicii Brady

Discuție în 'Service' creată de berby, 9 Mar 2009.

1. berby 1st Gear Member

Salutare

Sunt si eu nou printre voi. Am mai pus chestia asta pe un forum Skoda, o pun si aici. Aviz amatorilor...
    Ce am patit eu la Brady, puteti citi mai jos din mail-ul pe care l-am trimis la toata conducerea de la Brady, la Porche Romania si o s-o traduc s-o trimit si la Skoda Cehia. La AVIA a fost mai rau. O fi ceva tipic dealerilor Skoda?
    "M-am hotarat sa va scriu aceasta reclamatie, in urma modului in care am fost tratat de catre personalul angajat la service BRADY AUTO CENTER, din B-dul Iuliu Maniu nr.291-301. In data de 16.02.2009, am fost programat pentru efectuarea reviziei de 30000 km, la autoturismul Skoda Octavia Tour, achizitionat de ALUPROF ROMANIA nr de inmatriculare B-81-HMJ. Am cerut ca odata cu revizia, sa fie verificati si senzorii de parcare, deoarece nu mai functioneaza corect. M-am prezentat la ora stabilita, am predat masina si mi-a fost comunicat ca in jurul orei 12.30, voi putea reveni pentru ridicarea acesteia. Am revenit putin peste ora 13.00, am luat legatura cu consilierul de service caruia ii predasem autoturismul, care mi-a transmis ca nu este gata, dar mai dureaza cca 5 minute. Am urcat la mezanin, in sala de asteptare. Initial, am apreciat faptul ca pe un perete exista un ecran, pe care se poate urmari activitatea din zona de service. Timp de cca 1 ora si jumatate, am urmarit cum masina a stationat in service, fara ca cineva sa se atinga de ea. Am revenit la dl. consilier, care mi-a transmis ca masina nu este gata, pentru ca reprezentantul firmei care a livrat si montat senzorii de parcare este plecat din service. Am intrebat cat mai dureaza pana revine si, neprimind un raspuns clar, am cerut sa vorbesc cu seful de service, Dl. Mihai Ilie. Acesta, dupa ce mi-a solicitat sa completez un formular de reclamatie, mi-a comunicat ca nu s-a luat legatura cu reprezentantul firmei ce se ocupa de senzorii de parcare, dar ca va suna dansul personal. A revenit in birou dupa cateva minute si mi-a comunicat ca va dura aproximativ o jumatate de ora pana ce va apare respectiva persoana. Dupa inca 45 minute, timp in care am stat in sala de asteptare, urmarind monitorul de pe perete, vazand ca nu s-a schimbat nimic, am luat legatura cu dl. Director Tomescu, in speranta ca voi fi bagat in seama. Acesta l-a chemat pe dl. Ilie la dansul, apoi am coborat impreuna in zona consilierilor de service. Dansul a intrat in zone de service si m-a rugat sa-l astept cca 5 minute. Dupa 20 de minute, timp in care am stat sa-l astept pe dl. Tomescu, a aparut dl. consilier care m-a anuntat ca masina este gata si ca pot merge sa achit. L-am intrebat daca s-a rezolvat problema cu senzorii de parcare si m-a asigurat ca reprezentantul de la FALCON a sosit, ca a curatat senzorii si ca acum functioneaza. Am achitat, am preluat masina si am plecat. Bineanteles ca la senzori nu s-a umblat, acestia nu functioneaza corespunzator nici acum, eu am pierdut multe ore asteptand.... Am crezut ca renuntand la AVIA, la care am avut cam acelasi gen de problema cu o alta Skoda, proprietate a ALUPROF ROMANIA, voi gasi un alt gen de abordare la cei de la BRADY. Se pare ca m-am inselat! Astept cu interes raspunsul Dvs. la situatia prezentata. Oricum ma voi adresa si la reprezentanta SKODA - Cehia. Sunt curios ce fel de abordare are personalul de service din Cehia."

Cam asta a fost. Astept sa vad daca raspunde vreunul din cei carora le-am transmis mail-ul... Din experienta nu prea cred..
    HAi PA!

2. kristigsm

kristigsm 1st Gear Member

Locație:
    Bucharest
    Scriu pe acest forum poate ,poate cineva ma poate ajuta .Am luat o masina Skoda Octavia 2 Elegance de la Brady in aprilie 2008 . Fericire mare iti dai seama. Masina noua , model nou , cu 90% din optiunile posibile puse pe ea ( am dat cam 19.000 euro ) . Dar dupa 4000 Km a inceput apocalipsa si totodata "angajarea part-time la Brady" . Pe la 5000-5500 km am schimbat volanul deoarece se exfolia partea cu air-bag-ul . Am deschis comanda pe garantie am stat 2 saptamani si a venit . Dupa care au urmat adevaratele PROBLEME . Am cam 5 sau 6 intrari in service cu o problema destul de stresanta . Pe la 2000-2500 turatii se aude un zornait in bord destul de deranjant . Am fost de multe ori cu ea la Brady . Sa iti dau cateva raspunsuri PROFESIONALE ? " 1.Domne' nu avem ce sa ii facem . E buba lor . ; 2. Cred ca trebuie sa demontam bordul.( nu au facut-o ca dureaza mult si nu sunt siguri ca e de acolo ) . 3. Este consola de sus din bord . Am schimbat consola dupa lungi discutii cu un domn din service care cred ca era seful de service. TOT ZORNAIEEEEE....4 . Nu avem ce sa ii facem . Ne pare rau. Dar ia sa desfacem torpedoul si sa strangem suruburile de acolo. Zis si facut ....TOT ZORNAIEEE.....5. Auzi domne' la banii astia ce vrei ? Mercedes...( aici imi venea sa il omor pe angajatul din service ) . Dupa care au urmat multeeeee probleme . Nu de fiecare data mi-au facut contract de reparatie ceea ce mi se pare cam ciudat. Acum vreo 2 luni am mai fost odata . Din cand in cand CD-ul se blocheaza si pocneste . vrei sa stii raspunsul ? ASTA E CEL MAI TARE ....." stiti ...nu avem versiunea de soft de la cd. e prea noua . ne pare rau . nu avem ce face . dar....daca se poate sa ne face-ti dvs poza cand se blocheaza sau sa filmati cand pocneste ca sa aratam mai departe ". De asta ce zici ? Alta problema cu Brady asta . Aseara am fost la ei ca se auzea pe dreapta o bataie destul de jenant . Dupa 2 ore de schimbat roti intre ele si 2-3 teste au descoperit ca o roata este defecta. Oare nu se putea de la inceput sa le puna pe tester sa vada ? Le-au schimbat de le-a luat dracu , au facut 3-4 teste cu ea in trafic . In final m-au ars cu 300 RON ( EU AM VAZUT CU OCHII MEI CA AU PUS 5 PLUMBI SI PE FACTURA SUNT 8 ....NU E VORBA DE BANI , SUMA FIIND NESEMNIFICATIVA ...DAR ASA DE PRINCIPIU ). Asta e firma . Eu unul ma pregatesc cu toate actele sa ma duc la PORSCHE sa vad ce parere au si ei . Eu am impresia ca am luat o masina SH revopsita si "aranjata " . Ce fac ? M-am cam saturat sa stau prin service . Si cei de la Skoda se pare ca nu cunosc proverbul " TIMPUL INSEAMNA BANI " .

3. Mihai David

Mihai David 2nd Gear Member

Locație:
    Campulung Arges
    Berby,

Personalul service Skoda din Cehia te vor "expedia" foarte politicos la Porsche Romania. Le-am scris si eu de problema cu garniturile de la dublura usilor din spate la Skoda Fabia fapt arhicunoscut (defect defabricatie) si se faceau ca nu au auzit in viata lor de asa ceva. M-ar mira sa-ti dea un raspuns favorabil. Oricum, incearca!
    Bafta !!!

4. emytdi

emytdi 3rd Gear Member

Locație:
    Buzau
    Se pare ca ai ghinion..chiar sa fie o masina rearanjata pare tot mai posibil. Sincer am evitat Brady..chiar daca am ceva cunostinte pe acolo..si s-au parut neseriosi si toata lumea , cel putin in ultima vreme, s-a cam plans de ei. Mi-e rau deja cand aud raspunsurile lor puierile..Incearca totusi sa iesi din capitala..Vino la Elcargid la Buzau. Este cotat printre cele mai bune service-uri Skoda din tara. Eu am fost multumit cel putin de tinichigerie. Dar stii..padure fara uscaturi nu exista. Merita incercat. Ia legatura cu Dl. Paul C-tin. E un super meserias..cel putin la daune..dar e de cuvant!Ce sa zic..imi pare sincer rau!!

5. k_cristi87

k_cristi87 Silver Member

Locație:
    Gaesti
    Incearca si la Autobest Targoviste.Mie mi-au lasat o impresie foarte buna.Au mai fost cativa de pe forum si au aceeasi parere.

6. emytdi

emytdi 3rd Gear Member

Locație:
    Buzau
    unde sunt service-urile autorizate...exista?

Inteleg ca nu exista nicio alta varianta la serviceuri Skoda?Adica nu exista alte entitati aparte de reprezentanta autorizate de skoda in romania?

Distribuie pagina asta