1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Scaune electrice incalzite cu reglaj lombar

Discuție în 'Interior' creată de andreidodo, 27 Iul 2016.

  1. andreidodo

    andreidodo Bronze Member

    Înscris:
    31 Oct 2010
    Mesaje:
    270
    Locație:
    ploiesti, bucuresti
    Salutare tuturor,

    A facut cineva upgrade de la scaune stoc la scaune electrice incalzite cu reglaj lombar si cu memorii?

    Daca da, ce relee a folosit, cat e de munca, ce fire, comanda climatronic, etc.


    Sau daca cineva are O2 cu asa ceva, poate posta cateva poze.

    Multumesc!
     
  2. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.310
    Locație:
    Bucharest
    Cred ca Al Bundy sau TCarmen te-ar putea ajuta cu un raspuns!

    NU DAU QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!
     
  3. al bundy

    al bundy Skoda Expert

    Înscris:
    28 Aug 2010
    Mesaje:
    1.630
    Locație:
    Bucuresti
    Nu se folosesc relee, memoria lor este intr-un modul de sub scaun, la fel si incalzirea, iti mai trebuie panoul de clima cu butoanele de incalzire si de cablat prin masina.
     
  4. andreidodo

    andreidodo Bronze Member

    Înscris:
    31 Oct 2010
    Mesaje:
    270
    Locație:
    ploiesti, bucuresti
    Salutari voiase,

    Ce am facut intre timp:

    Am fost la dezmembraril, am gasit un interior de O2 cu piele foarte buna (gri inchis). Masina fiind de anglia, avea scaunul full electric si cu memorii. Super, omul vroia 1000 pe tot interiorul. M-am dus pe partea pasagerului( partea soferului la noi) si aici am vazut ca nu avea decat reglaj manual. Deci am renuntat.

    Am fost la dezmembrari de Audi si am luat un interior de A8, scaune full electric (vezi poze).
    Am jupuit si cablurile de alimentare.
    Scaunele s-au potrivit pe masina, am reusit sa le fixez mecanic, insa partea electica nu merge.

    Am cautat pe net, pe unde am putut scheme de conectare. Ce am gasit este ca si-a montat unul pe un Transporter si a legat firul Maro (-) si Rosu/Alb (+) & Rosu/Mov (+).

    Please HELP, stau cu ele asa fixe pe masina, nu le pot regla.
    Apreciez orice ajutor si voi plati pe cine ma ajuta.

    Spor in toate
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare