1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Retrofit Active Info Display (Virtual cockpit)

Discuție în 'Skoda Octavia III' creată de B98XAL, 11 Iun 2019.

1. B98XAL

B98XAL 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    buna dimineata!
    Dupa activarea Driving Selection Mode a venit rândul ceasurilor de bord, prin urmare am instalat și codat ceasurile digital. Pentru persoanele interesate va pot îndruma. Atașez câteva poze cu rezultatul final.

Fișiere atașate:

2. NarcisPaslaru 1st Gear Member

Arată super! Din ce an este mașina? Cum rămâne cu garanția?

3. B98XAL

B98XAL 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Din 2015 este mașina , nu mai am garanție.

4. adrian_l

adrian_l 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Cat te-a dus toata distractia?

5. B98XAL

B98XAL 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Acest retrofit implica schimbarea mai multor componente pentru Funcționalitate 100%, astfel:
    1. Active info display 3000 lei (îl pot aduce eu) ; Atenție !!! trebuie piesa noua, altfel nu o sa aveți km reali al mașinii. Dacă se achiziționează sh va rămâne kilometrajul ceasurilor.
    2. Butoanele de pe volan cu tasta view 2019 cost 700 lei ( fără aceste butoane nu puteți configura in interiorul cercurilor);
    3. Columbus MIB 2.5 - doar dacă vreți sa va apăra harta pe AID + cablu fibra optica 130 lei aliexpress.
    4. Codare/instalare 1500 lei (pentru cei din bucuresti va pot ajuta eu).
    5. De asemenea, aveți nevoie de can Gateway versiunea high, in procesul de instalare se va face update la ultima versiune.
    5. Durata este in jur de 5 ore.
    Momentan eu am schimbat doar AID și costul final a fost de aproximativ 4500 lei. Aștept sa-mi ajungă tastele si ulterior voi achiziționa și Columbus MIB 2.5 sim. Pentru orice alte detalii îmi puteți scrie in privat, persoana cu care colaborez este din Rusia și poate face orice fel de retrofit pe platforma MQB. O seara frumoasa

Distribuie pagina asta