1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Reglare volum

Discuție în 'Skoda Rapid' creată de dandario, 2 Iun 2015.

  1. dandario 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Iun 2015
    Mesaje:
    2
    Va rog ma poate ajuta cineva cu radioul de pe Skoda Rapid? Am masina de doua zile si tot n-am reusit sa reglez volumul. Nu are un buton care sa se poata invarti sau doua taste care sa scada sau sa creasca volumul. Manualul radioului nu spune mare lucru decat ca volumul s-ar regla automat, dar acest lucru nu se intampla. As prefera sa il scad sau sa-l cresc manual, cum mi se pare mai logic sa fie.
     
  2. redsquare

    redsquare Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2015
    Mesaje:
    506
    Locație:
    Resita
    Cum sa nu ai de unde sa reglezi volumul radioului ?
    O poza sa vedem cum arata radioul.
     
  3. dandario 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Iun 2015
    Mesaje:
    2
    Pare ciudat, dar cele doua butoane care il incadreaza nu se rotesc ci se apasa, dar n-am reusit sa le dau de cap. Butoanele cu sageti sunt pentru posturi, nu pentru sonor. Sunt insa 6 butoane numite 'speciale' care ar avea un fel de setari standard de sonor, dar nici pe asta n-am reusit sa le descifrez.
     
    Ultima editare: 2 Iun 2015
  4. redsquare

    redsquare Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2015
    Mesaje:
    506
    Locație:
    Resita
    Ai comenzi pe volan ?
     
  5. al bundy

    al bundy Skoda Expert

    Înscris:
    28 Aug 2010
    Mesaje:
    1.622
    Locație:
    Bucuresti
    CE ai blues sau swing ?
     
  6. redsquare

    redsquare Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2015
    Mesaje:
    506
    Locație:
    Resita
    pai la ambele modele ai buton care se invarte cred.
    nu stiu ce radio are el fara butoane de la care sa regleze volumul
     
  7. Rapid2014 Bronze Member

    Înscris:
    13 Aug 2014
    Mesaje:
    215
    Asa este, butonul de "Power" este rotativ, fiind si de volum.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare