1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Probleme ventilatie /aer conditionat / climatronic

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de puiu, 29 Ian 2009.

1. T. Carmen Skoda Expert

2. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    CAm mult 14 minute, doar 2 minute am nevoie sa-l dau jos, Nu trebuie demontat torpedoul.

3. costel sofian 1st Gear Member

salutare! Vin si eu cu o problema mica am O2 1.9 din 2007 ,cand dau drumul la clima din cand in cand se aude ca un tzacanit la picioarele soferului( doar cand dau drumu la clima ) ma puteti ajuta ?☺ms

4. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    fa o diagnoza si vezi care servomotoras este cu probleme.

5. costel sofian 1st Gear Member

in diagnoza nu apar probleme

6. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    o diagnoza nu inseamna doar interogarea memoriilor de eroare, mai sunt si blocuri de masura, valori reale, etc....

7. costel sofian 1st Gear Member

ok..multumesc frumos

8. FlorinBădescu 1st Gear Member

Salut. Am o problemă cu climatronic la O2. Nu mai bagă aer pe la grila de la parbriz ci doar prin materialele de la bord și se abureste rău parbrizul. Va rog un sfat.

Eroarea care apare pe vcds este:
    00710- defroster flap positioning motor v107
    000--

Atasez o poză cu measuring blocks grup 015 înainte și după ce am făcut basic settings:
    Screenshot_20181206-205228_Gallery.jpg Screenshot_20181206-203910_Chrome.jpg

Ultima editare de un moderator: 7 Dec 2018
  9. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    trebuie schimbat servomotorasul V107 si nu se face decat cu demontarea bordului.

10. FlorinBădescu 1st Gear Member

My God. Ma poate ajuta cineva cu o schemă să văd ce trebuie să desfac că la service bănuiesc că mă costă cam mult.

Distribuie pagina asta