1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Probleme un bkd 2.0

Discuție în 'Service' creată de WRS, 4 Apr 2010.

1. WRS 1st Gear Member

Salutare ,

Am o problema cu un 2.0 BKD TDI 140hp PD Manuala

Acum vreo cateva saptamani mi se oprea motorul la relanti , cateodata , cand era rece / calda , cand vroia ea!

In timp s-a agravat am fost in service am schimbat senzorul turatie arbore , am crezut ca el este vinovatul!

Surpriza , l-am schimbat degeaba.

Acum problema s-a agravat ,merge doar cand mi se aprinde martorul de la bujii in bord (merge fara turbo cand se aprinde) intra in protectie si asa o pot misca.
    Cand se stinge martorul se inneaca si merge sub orice critica !

E posibil sa fie vre-un injector defect ? asa se manifesta ?
    Sau de unde ar mai putea fi problema ?

2. RRS 4th Gear Member

Locație:
    Cluj Napoca
    e obligatoriu sa faci o diagnoza vag com...
    de unde esti - sa pot sa iti recomand pe cineva care sa te ajute...
    cum s-a ajuns laconcluzia ca trebuie schimbat senzorul hall?

3. WRS 1st Gear Member

Diagnoza am facut`o inainte sa se agraveze situatia si injectoarele erau bune.O sa ii fac astazi sau maine , cunosc pe cineva cu vag com.

Care sunt semnele unui injector defect la 2.0 asa face ?Inca mai are momente cand e perfect normala masina.

"cum s-a ajuns laconcluzia ca trebuie schimbat senzorul hall? "- pai il dadea defect pe vag com si noi am dat vina pe el.
    Bucuresti

4. RRS 4th Gear Member

Locație:
    Cluj Napoca
    mergi la diagnoza... sa iti vada si valorile injectoarelor.

Distribuie pagina asta