1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Probleme geamuri/geamuri electrice

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de oltyclaude, 18 Feb 2008.

1. MID 1st Gear Member

Salutare...
    Am si eu o problema cu geamul electric dreapta fatza la Skoda Fabia 1.... dupa ce am schimbat macaraua, când cobor geamul acesta coboara normal pana la maxim apoi motorul vrea sa continuie cursa si incepe sa paraie... o fi din cauza macaralei noi?
    Sau din cauza unei montari deficitare a macaralei?
    Cine ma poate ajuta cu sfaturi si solutii? Multumesc.

2. Universalis

Universalis 4th Gear Member

Ai facut adaptarea ca sa stie capetele de cursa? Ai facut diagnoza?

3. MID 1st Gear Member

Multumesc pentru raspuns... Dar cum se face aceasta adaptare?

Ultima editare de un moderator: 7 Feb 2019
  4. rflorin_72

rflorin_72 3rd Gear Member

Locație:
    Calarasi
    O intrebare legata de geamuri electrice ...unde este pozitionat modulul geamurilor (am geamuri electrice doar pe fata), cumva in usa soferului, intreb deoarece vreau sa leg inchiderea centralizata la modulul geamurilor , ca la inchiderea din telecomanda a masinii ,sa ridice si geamurile daca sunt lasate si care ar fi firul de care sa ma leg cu inchiderea centralizata ( inchidere separata de cea a masinii ,dar care lucreaza impreuna ) si unde as putea localiza firul respectiv .

5. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    in usa sofer te legi.

6. rflorin_72

rflorin_72 3rd Gear Member

Locație:
    Calarasi
    Multumesc colegu , deci am aflat ca trebuie sa ma leg in usa sofer, ok pana aici ,ramane sa vad care ar fi firul din cele cateva zeci, poate ma ajuta cineva.

7. Poemike 1st Gear Member

Buna seara. Sunt din Bucuresti Am skoda fabia 2008 . 6Y/ STBMEX01 FABIA. Am stricat cablurile geam sofer.
    Motoras + roata dintata ok. Nu stiu daca am suprti geam rupti. Placa nituita. Stiu ca exista cineva in bucuresti care facea astfel de reparatii ma poate ajuta cineva cu un nr de telefon? Va multzumesc.

8. iulianp

iulianp 6th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    0762.900.177 sau 0723.965.435

9. Poemike 1st Gear Member

Multzumesc pt ajutor .pana la urma am rezolvat la service in 2 ore a fost gata si cost 450 ron.

Ultima editare de un moderator: 7 Feb 2019
  10. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    macara noua?

11. iulianp

iulianp 6th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    La baiat plăteai 170 lei , 50 minute de lucru, calitate premium. Se deplasează la client. Bine ca s-a rezolvat.

12. Poemike 1st Gear Member

Am sunat la nr tel dar nu a raspuns.si am fost obligat din lipsa de timp sa.merg rapid sa rezolv problema. Am macara noua cu tot cu suportul nituit. Multzumesc pt informatii si ajutor.

13. Ferry79 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Eu am sunat la nr de telefon recomandat de iulianp la 21:30, la 21:50 a fost la mine (sector 6) si in max 45 min a terminat treaba.
    Pret 200 ron. Nici nu ma asteptam sa fiu rezolvat in aceiasi zi cand am avut problema, timp sa merg la service oficial nu aveam si vreau sa cred ca nu primeam mult mai multa calitate decat am primit de la Costi.
    Ca orice problema avuta la o masina veche... spui doamne ajuta sa nu pice si altceva :)
    Eu am fost multumit... la mine a picat dupa 14 ani aflam in timp cat rezista .

14. Universalis

Universalis 4th Gear Member

Mie la geamurile fata mi s-au rupt cablurile, prima data la fata dreapta, am luat macara originala 380 lei apoi, recent cand a implinit masina 14 ani, dupa 2 luni de la repararea celei din dreapta s-a dus stanga fata. Pe stanga am luat kit de reparatie, 80 lei, reparatiile le-am facut eu. Cablurile erau ruginite si incalcite pe rola centrala. Ce ziceti, sa schimb preventiv si la geamurile spate?

Distribuie pagina asta