1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Probleme ansamblu stergatoare

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de sergiu, 13 Iul 2009.

1. ekoly

ekoly Bronze Member

2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    La noi nu gasesti de vrei sa le cumperi din afara?

3. ekoly

ekoly Bronze Member

Nu am cautat, desi am mai multa incredere in cele de pe afara. Imi recomanzi ceva de la noi?
    Care sunt dimensiunile pt. Skoda fabia break, an 2002 ? 21" si 19" ?

Ultima editare: 30 Ian 2014
  4. T. Carmen Skoda Expert

Bosch.
    Dimensiunile pe care le-ai mentionat, sunt corecte.

5. ekoly

ekoly Bronze Member

Cam cat costa niste stergatoare Bosch?

6. T. Carmen Skoda Expert

7. ekoly

ekoly Bronze Member

Le iau de afara fiindca sunt mult mai ieftine ca la noi.
    Acum mai am o dilema: in foto atasata sunt 2 modele de lame. Care sunt mai bune?

Fișiere atașate:

• zzz.jpg
      zzz.jpg
      Mărime fișier:
      44,1 KB
      Vizualizări:
      19
    Ultima editare: 30 Ian 2014
  8. T. Carmen Skoda Expert

Flat wiper.

9. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Cu tot cu taxe nu costa mai mult ca la noi?

10. ekoly

ekoly Bronze Member

Depinde de unde cumperi.
    In Romania nu am gasit Bosch mai ieftine de 120 lei.

11. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    ce va place sa mai aruncati cu banii...

12. lica07 1st Gear Member

Stie cineva o metoda in a demonta motorasul de la stergatoare de pe o octavia 2? Azi cand veneam de la serviciu pur si simplu s-au oprit intr-o oarecare pozitie.Intrucat ploua, am tras pe dreapta sa verific sigurantele.Din pacate siguranta aferenta era ok. Cu contactul pus am actionat maneta stergatoarelor si am constatat ca motorasul functioneaza, numai ca acele parghii nu mai actioneaza stergatoarele.Nu am insistat prea mult deoarece deja era seara si nu se vedea prea bine.Incerc sa ma mai uit maine si o sa revin cu detalii.O seara frumoasa all.

13. T. Carmen Skoda Expert

14. body_soull 1st Gear Member

salutare,am o skoda fabia hatchback an 2002 14.16v 75cp cod motor aua

doresc sa demontez mai precis sa scot afara pt o curatare tot ansamblul de la stergatoarele fata. am scos stergatoarele,grila de plastic ,am desfacut cele doua suruburi care tin fizat mecanismul de caroserie.Aici vine partea frumoasa ca nu stiu cum sa scot ansamblul afara deoarece are lacasul foarte limitat si ma lovesc mereu de caroserie si nu gasesc nici o modalitate nici prin rasucire nimic.cine ma poate indruma cum sa il scot? multumesc

15. T. Carmen Skoda Expert

Scoti clemele care tin fixat materialul de tabla (tabla pe care este fixat ECU).
    Desfiletezi surubele ce fixeaza tabla de caroserie (doar cele din partea de sus) atat cat sa poti trage nitel inspre fata, cat sa scoti ansamblul.

16. clabescu.marius

clabescu.marius 5th Gear Member

Locație:
    Breaza
    Va salut!se pare ca babuta mea are iar probleme....Temporizarea stergatoarelor a luat-o razna si anume,ori merge fara intrerupere ori in loc de o singura miscare face cel putin 5-6 pe treapta minima.Problema se manifesta si cand dai cu lichid,adica in loc de o singura miscare face 5-6-7 chiar si mai multe pana se opresc.Tind sa cred ca este de la BCM(body control module) deoarece am inteles ca la fabia nu exista releu separat.A mai intampinat cineva problema?Ceva rezolvari?Multumesc!

Distribuie pagina asta