1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Problema lumini (interior/faruri/stopuri)

Discuție în 'Skoda Superb' creată de nt.lupu, 15 Feb 2010.

1. Venu_ph

Venu_ph 1st Gear Member

mai stii la ce fire a umblat?ce legaturi a refacut?

2. RDI 1st Gear Member

Salut baieti am cumparat de curand o skoda superb 2012 2.0 si la nici 2 zile a incaput sa clipeasca ledul care ilumineaza vitezometru mai exact partea de sus intre 70 si 110 ca mai apoi sa se stinga de tot.Sa mai intalnit cineva cu problema asta aveti idee ce poate fi?!

3. Universalis

Universalis 3rd Gear Member

Poate fi contact imperfect la led sau led ars, dupa mine.

4. RazvanTudor93

RazvanTudor93 1st Gear Member

Salut. Sunt posesorul unui superb2 - 2009.
    Am următoarea problema căreia nu i dau de cap.
    In momentul intrării intr un viraj, farul urmărește curba( absolut perfect) . In momentul in care ies din viraj si practic indrept volanul ,farurile mi se fixează pe partea stângă (indiferent de viraj, stanga-dreapta) si se îndreaptă (functioneaza normal) numai cand opresc rotile sau depășesc viteza de 55 km/h.
    Mentionez faptul că în exterior(viteza fiind mai mare) nu ma întâlnesc cu această problemă.
    Ma poate ajuta cineva cu o idee?

5. Maryan 1st Gear Member

Salut tuturor. Am o skoda superb 2 2013 și am vrut să schimb becurile de la plafoniera spate cu leduri dar când l-am schimbat pe al treilea a murit iluminatul de la ambele plafoniere plus picioare, cotiera și parasolar. Am verificat siguranțele toate sunt bune. Știți cumva care ar fi problema? Mulțumesc

Distribuie pagina asta