1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

problema caroserie

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de brigada, 13 Aug 2009.

  1. brigada

    brigada 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2009
    Mesaje:
    151
    Dragi colegi de forum,revin cu o problema mai veche.Din cauza grindinei mi s-a ondulat capota si cupola si partial lateral.Vreau sa intreb daca stie cineva vreo modalitate de a scoate acele mici infundaturi fara revopsire,chit,etc,deoarece n-as vrea sa-i schimb vopseaua originala mai ales ca doar mi s-a ondulat tabla iar vopseaua n-a sarit deloc.
    Incerc de vreo 2 luni sa caut ceva dar n-am gasit nimic si totusi am aflat ca s-ar putea interveni in acest sens.
    Va multumesc pentru intelegere
     
  2. ok30

    ok30 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2009
    Mesaje:
    19
    cand aveam un cielo mi sa intamplat dar nu de la grindina si nu pe capota ci pe aripa spate stanga....a fost reparata de cineva prin apaare si fara a deteriora vopseaua sau alt cv dar mai bine ai cere parerea unui servis eu am avut noroc:)...sper sa o repari
     
  3. brigada

    brigada 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2009
    Mesaje:
    151
    am gasit o persoana in suceava care face asa ceva si un service in tg.mures;aleg suceava ca-i mai aproape
     
  4. ok30

    ok30 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2009
    Mesaje:
    19
    si cum le face?
     
  5. brigada

    brigada 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2009
    Mesaje:
    151
    Am vazut o masina la un tip din Botosani facuta la Suceava si nu apare nici o diferenta,este extraordinar facuta.Mi-a spus ca au un fel de unealta cu care se poate deplasa si la domiciliu,dar nu stiu exact care e tehnologia.Dupa ce o s-o fac pe a mea promit ca vin cu toate detaliile tehnice.
     
  6. ok30

    ok30 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2009
    Mesaje:
    19
    aha chiar sunt curios te astept sa imi spui dupa ce o faci. mult succes
     
  7. brigada

    brigada 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2009
    Mesaje:
    151
    Merci.Chiar luni,peste o sapt ma duc s-o fac
     
  8. ok30

    ok30 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Aug 2009
    Mesaje:
    19
    ai facut-o?
     
  9. escu23 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Feb 2009
    Mesaje:
    6
    Locație:
    MS
    salut, am si eu aceasta problema de la grindina , ajuta-ma cu adresa service din tg mures, daca poti , multumesc
     
  10. brigada

    brigada 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2009
    Mesaje:
    151
    Cu placere----www.icecar.ro
     
  11. turbojack

    turbojack Silver Member

    Înscris:
    8 Apr 2008
    Mesaje:
    398
    Locație:
    Cluj
    Cu niste vergele de otel si enorm de multa rabdare si indemanare, se impinge prin spatele bombeului.
     
  12. cristeamandrei

    cristeamandrei Silver Member

    Înscris:
    23 Noi 2008
    Mesaje:
    370
    Locație:
    Bucuresti
    sal

    am mai vazut ca se pot indrepta deformariile astea daca nu sunt pe ramfortari
    incalzind tabla in zona respectiva si apoi imediat racita foarte puternic,astfel din cauza dilatarii si contractarii se indreapta aproape perfect.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare