1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Parbriz - pret, montaj...

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de recul, 13 Dec 2009.

1. REKYNU

REKYNU 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Am rezolvat :arco:, am fost la ei (am tremurat si de frig 2 ore:) ma costat 351 cu tot cu montaj lei ala cu tenta verde si cu parasolar (pe el scrie nord glass).
    Acum sta in parcare (se odihneste lipiciul).

Multumesc pentru sfaturi...

P.S se vede clar ca acest forum este o FAMILE SKODA

2. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    Ma bucur ca ai rezolvat. Aceeasi marca este si al meu, nu imi mai aduceam aminte, acum mi-a revenit in minte denumirea.
    Bravo!

3. adylipo

adylipo 1st Gear Member

Locație:
    TulceA
    azi am patit o si eu:(am crapat parbrizul cu sticluta de la odorizant:keule:era atarnata pe oglinda,a crapat doar pe interior pe o lungime de 1.5cm,era parbrizul foarte rece.sper sa nu o ia la vale ma bat singur:banghead:.stie cineva la fabia2 2008 are parbriz incalzit?are niste punctulete pe margine,sa stiu ce parbriz sa pregatesc.:sorry:

4. Radovan_eu

Radovan_eu 3rd Gear Member

Locație:
    Iasi
    Buna seara, trebuie sa schimb parbrizul la fabie (e crapat dar mai important decat atat, este foarte matuit iar noaptea cu lumini din fata este un calvar) si am gasit la un pret bun parbriz Nordglass (vre-o 260 lei toata treaba). Aveti pareri legate de aceste parbrize? Rezista la matuire?

5. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Mi se pare un pret suspect de mic... vezi cit ti-ar lua baietii de la Ager de exemplu sau alt service de talia lor...

6. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    radovan,sa nu fie kinezism parbrizul ala..alege si tu de ex.splintex..

7. T. Carmen Skoda Expert

8. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Legat de parbrize,la mine s.a zgariat f usor cel din fabrică..doar am dat cu racleta gheata si am ramas cu zgarieturi fine ce erau deranjante cand batea soarele.In comparatie cu cel de dacie asta a fost f.prost. :D

9. Tyger 1st Gear Member

Vă salut. Am o problema cu parbrizul la o Skoda Fabia 3. Sa crapat si vreau sa il inlocuiesc, nu este urgenta dar macar sa stiu ce si cum. Ma gândeam, doar ca sa nu stau degeaba , la un parbriz heliomat si incalzit. Dar nu stiu unde as gasi si ce preturi ar fi, daca ar exista. Eu sunt din Brașov dar in functie de diferenta de preț la aceeasi calitate merg si in alta parte

10. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Nu exista incalzit.Cred ca nici heliomat nu a existat la fabia.

11. Tyger 1st Gear Member

Din ce am vb prin Bv ,exista încălzit Dar de heliomat nu știu nimic. Este doar o extravaganta de-a mea

12. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Si instalatia electrica ce faci cu ea?Parbrizul ala ar trebui conectat undeva..

13. Tyger 1st Gear Member

Stiu. Ma gândeam ca ar putea fi o mufa pregatita, eu stiu? Daca pot pun, daca nu nu... Da ar fi ideal sa aiba. Sunt variante de masini care au mufe gata de conectat unele optiuni neinstalate (proiectoare...)

14. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Eu cred ca nu ai asa ceva.Poate @al bundy ne poate lumina!

efa982 apreciază asta.
  15. pulgatory

pulgatory 2nd Gear Member

Eu am schimbat la octavia 2 parbriz heliomat am gasit la cei de pe viilor pilkinton pretul a fost 1.200 ron cu montaj cu tot acum 4 ani, încălzit și heliomat nu stiu daca găsești

16. Universalis

Universalis 4th Gear Member

Wow, 1200 de lei...

Distribuie pagina asta