1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Pachet de drumuri grele Superb

Discuție în 'Skoda Superb' creată de gvudu, 24 Oct 2011.

  1. gvudu 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Dec 2010
    Mesaje:
    4
    Salut!

    Lamuriti-ma va rog si pe mine ce inseamna concret pachetul de drumuri grele la noul superb? Adica, ce ar trebui sa contina acest pachet? Va intreb, pentru ca, am din decembrie 2010 un superb 1,8 TSI ambition pe care l-am comandat cu pachet de drumuri grele, si de-abia azi am vazut ca jos are un scut din plastic si nimic altceva. Asa ar trebui sa fie?
    Multumesc
     
  2. grozavpava 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Oct 2010
    Mesaje:
    3
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Din ce am inteles cand mi-am comandat masina, pachetul de drumuri grele pentru Superb e doar faptul ca masina e mai ridicata cu 1-2cm sau ceva de genu (nu mai stiu exact valoarea dar parca era 2). Eu am renuntat la optiunea asta cand am aflat ca doar in asta consta.
     
  3. gvudu 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Dec 2010
    Mesaje:
    4
    Multumesc!

    As mai intreba cum pot sa aflu daca pe masina mea este instalat acest pachet, atata vreme cat doar cu ochiul liber nu poti deosebi asta? Stie cineva care este codul pentru el?
     
  4. IliePop 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2011
    Mesaje:
    39
    ar trebui sa-i intrebi pe cei de unde ai achizitionat masina daca acest pachet de drumuri grele mai consta si in altceva decat inaltimea.
     
  5. gvudu 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Dec 2010
    Mesaje:
    4
    O.K. ei pot sa-mi spuna orice. Intrebarea era cum pot eu sa-i verific...
     
  6. VFS

    VFS 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2012
    Mesaje:
    22
    Locație:
    TARGOVISTE
    Salut!
    Dupa cate stiu eu pachet de drumuri grele inseamna: scut motor de tabla ranforsata, suspensie sport (amortizoarele sunt ceva mai tari) si inaltatoare de aluminiu pentru a mari garda la sol.
    Stima!
     
  7. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.310
    Locație:
    Bucharest
    in nici un caz suspensii sport,daca ar fie asa ar trebui sa fie mai joasa..
     
  8. gabi boldeanu 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Noi 2010
    Mesaje:
    10
    Salut,de curand sunt posesorul unei Skoda Superb 2. Vreau sa o mai inalt,gasesc sa cumpar inaltatoare sau ceva de genul?
     
  9. Sorin2021111 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Sep 2021
    Mesaje:
    1
    NU CITA ULTIMUL MESAJ!
    Salut,am și eu un Superb 2 și am pus arcuri fata și spate de supra greutate și un scut metalic,de cînd am pus arcurile mașină este cu vreo 5 cm mai sus,trebuie sa mergi sa reglezi și farurile că bat prea jos,nu reușește motorașele sa ridice așa de mult.Am crezut că o să scuture foarte tare de la arcuri dar nu prea se simte mare diferență.
     
    Ultima editare de un moderator: 24 Sep 2021

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare