1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Octavia Combi 2.0i

Discuție în 'Skoda mea' creată de AndreiHTX, 2 Noi 2009.

  1. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    Leopardul, e afurisit;)) are ceva vana, nu ma lasa la depasiri, consuma acceptabil pt un 2.0, si ai sa ramai surprins insa pana acum numai pareri de bine la partea suspensie sport pe combi:) chiar e foarte stabila si suspensia face echipa foarte buna cu jantele pe 17 si anvelopele pe 225.. e un mare + in stabilitate.. viraje care innainte mi-era teama sa le abordez cu viteza mai mare de 140 acum le atac lejer cu 180-190...chiar e foarte ok.. in vara asta sper sa trec la o reglabila sa vedem..

    On-topic: masina a facut astazi 183.000km, si ne pregatim de o mare gaura in portofel.. in aprilie imi expira asigurarea, itp-ul, trebuie schimbat uleiul, filtrele, curatata clapeta de acceleratie.. voi scapa lejer de 1000ron..
     
  2. geo_tfk 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Feb 2011
    Mesaje:
    35
    Ne-am intersectat azi pe la movilita :D Frumoasa masina !
     
  3. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    Eram "speed run" ma grabeam maxim:)) cu ce masina erai? Veneam de la Slobozia si ma duceam la Buc.
     
    Ultima editare: 16 Noi 2013
  4. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    Masina a ajuns la 186.000.. Pana acum nicio problema cu exceptia martorului check engine si asta din cauza carburantilor de proasta calitate din localitatea unde locuiesc.. La finalul lunii voi schimba uleiul, voi trece la modul de iarna iar pana in primavara masina v-a intra la hibernat. Mai bag 2-3 poze mai recente..
     
  5. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.310
    Locație:
    Bucharest
    Ai ceva modificari la motor de ai pus nr cish?:)
     
  6. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    Deocamdata nu, insa este bara decupata si marita gaura aia d-acolo si nu mai am cum sa-l prind acolo.
     
  7. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.310
    Locație:
    Bucharest
    Militienii nu au comentat nimic?:)
     
  8. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    Momentan nu.. Una intr-o seara cauta cu lanterna de la telefon numarul pe acolo pe bara si intr-un final l-a gasit:keule: In schimb n-am avut evenimente..Bine, am si cautat sa evit ca vorba aia "mai bine sa previi decat sa tratezi".
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare