1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Octavia 2 SCOUT Facelift

Discuție în 'Skoda mea' creată de ionutzmi, 1 Iul 2018.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. ionutzmi 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Sep 2011
    Mesaje:
    21
    Locație:
    Giurgiu
    Salut coelgi dupa ce am sch 2 octavii 2 una 2008 1,9tdi si una 2010 1,6tdi dsg 7 , mi am luat o Skoda Octavia 2 SCOUT facelift fab 2010 ,
    motor 2.0 TDI bmm , 4x4 cutie manuala 6 trepte cu dotările următoare :
    - 4x geamuri electrice
    - volan cu comenzi
    - jante R17
    - încălzire in scaune
    - climatronic
    - pilot automat
    - unitate Bolero originala Skoda + comenzi volan
    - computer bord
    - lumini ambientale pe fetele de usi
    - geamuri spate cu tenta verzuie
    - faruri cu lupa si spalatoare far
    - senzori parcare spate
    - ASR ESP ABS
    - proiectoare ceata cu functie cornering
    - senzori ploaie si lumini
    Prima impresie e totala diferita de cele 2 modele avute anterior ,sta mult mai bn pe sosea iata si cateva poze ...
    Incearca sa scrii normal,fara bn,fara sch..etc
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Iul 2018
  2. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Cati km are la bord si ce pret a avut?
     
    Ultima editare: 2 Iul 2018
  3. ionutzmi 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Sep 2011
    Mesaje:
    21
    Locație:
    Giurgiu
    203,000 km afiseaza (nu stiu daca reali sau nu) - 6000 euro .
     
    Little Big apreciază asta.
  4. JurasikMan

    JurasikMan Skoda Expert

    Înscris:
    21 Sep 2009
    Mesaje:
    1.843
    Locație:
    Brasov
    Cu riscul sa nu fiu in asentimentul tau ...intai , sa ai noroc de masina !
    Pe partea de tinuta de drum , nu iti fa iluzii . Octavia Scout si Octavia 2 sunt fix aceeasi masina , cu mentiunea ca Scout este mai inalta din arcuri si in consecinta are o tinuta de drum mai putin stabila . Diferenta o fi probabil din calitatea amortizoarelor pe care le-ai avut la celelalte ( la km astia sigur amortizoarele nu-s originale ).
    Vei avea aceeasi masina ca pana acum , cu mentiunea ca 4x4 este destul de bun in conditii de carosabil alunecos ( indiferent ce inseamna asta : apa , gheata , zapada , polei , iarba uda , etc ) . Scout este o Octavia 2 , cu aceleasi calitati si cu aceleasi probleme ca si predecesoarele ei . Presupun ( dar nu am experimentat personal ) ca volantul crapa mai repede din cauza ca munceste mai greu sa invarta patru roti in loc de doua , asa ca va fi mai solicitat. Ca sa compensezi asta , ai grija sa nu mergi subturat cu masina ca o sa schimbi doua ambreiaje pe an .
    Sa ai noroc de ea . Era bine daca puteai sa mai pui ceva bani sai sa cumperi una la vreo 100.000 km , luata din Romania .
     
  5. ionutzmi 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Sep 2011
    Mesaje:
    21
    Locație:
    Giurgiu
    Mersi , da intradevar e 90% aceasi masina O2 ... barile , ornamentele la praguri , aripi si sistemul 4x4 o fac diferita !
    Volanta o voi schimba cu tot kitul de ambreiaj ... curand .
    (se simt vibratiile specifice in pedala)
     
  6. Cesc27 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Iun 2014
    Mesaje:
    22
    Felicitari de achizitie si drumuri bune iti urez !

    Spune-mi te rog, pentru ca si eu fac planuri de a-mi cumpara o masina si Octa 2 pare o varianta buna, masina ta a costat 6000 aici sau te-ai dus dupa ea (in Germania sau etc.) ?
    Ma intereseaza sa stiu pentru ca pe olx gasesti Octa 2 din 2010-2013 cu preturi intre 5000 si 9000 de euro, deci variaza mult.
     
  7. ionutzmi 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Sep 2011
    Mesaje:
    21
    Locație:
    Giurgiu
    nu am fost dupa ea , e luata din bucuresti
    intradevar pretul difera dypa dotari motor si stare .
    (recomand sa nu iei motorul 1,9 sau 1,6tdi)
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare