1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Octavia 1.5 TSI 150 CP

Discuție în 'Skoda mea' creată de theender, 13 Dec 2018.

1. theender 1st Gear Member

Salut,

Am luat o Octavia benzinar de 1.5 TSI, noua din 2018, am 4000 km.
    Masinuta e ok, dar nu am fost atent la unele detalii care ma enerveaza:
    -parbrizul incalzit, noaptea pixeleaza luminile farurilor de pe contrasens
    -usa din spate se blocheaza doar manual cu surubelnita/cheia
    -start/stop ul-e insuportabil
    -am uitat sa cer ca geamurile electrice sa merga pe impuls, tre sa tii apasat pana se inchid/deschid complet-fraier am fost:)

in rest e ok

2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    geamurile sunt standard..desi suna ciudat sa nu aiba impuls..Nu poti cere tu cum sa vina..

3. theender 1st Gear Member

cum nu? tii un pic pe buton si el se inchide/deschide complet. Da cred ca era optiune si asta, am uitat cred sa o bifez

4. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    poate.i faci un screenshoot.eu nu am vazut optiunea asta..Pana si logan are standard la sofer..

5. NarcisPaslaru 1st Gear Member

Vezi că butoanele de geamuri au doua trepte, dacă apeși, tragi mai tare ajungi sa dea impuls.

Dacă tot nu merge, tine apasat sau tras 20 de secunde pe buton. După asta ar trebui să meargă.

Apropos de parbriz încălzit. Sa privești apusul soarelui să vezi ce curcubeu iti baga. E super!

Ultima editare de un moderator: 2 Ian 2019

Distribuie pagina asta