1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

nu am cheie antifurt!!!:(

Discuție în 'Cauciucuri / Roti' creată de TEOdor, 18 Aug 2011.

1. TEOdor 1st Gear Member

nu am cheia antifurt sa desfac prezonu antifurt de pe jante..unde pot sa gasesc una sau ce ma sfatuiti sa fac..am luat-o la mana a doua si nici vechiul proprietar nu o mai are! va rog ajutati-ma pt ca mi-e frica sa mai plec la drum cu ea:(

2. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Vezi ca antifurtul nu se potriveste obligatoriu de la o masina la alta , desi este acelasi tip de masina ( eu am patit asta cu doua octavii de acelasi fel, facute in acelasi an , la o luna diferenta : eu am un model, Ovidiu alt model , adica la ochi este acelasi adaptor dar sint alte cote la caneluri ). Asa ca singura cale sa rezolvi elegant este sa cauti la prieteni un antifurt cu care iti desfaci prezoanele tale si le inlocuiesti cu altele la care sa cumperi si adaptorul pentru ele odata cu prezoanele , sau pui prezoane normale .

3. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    Stiu si eu pe cineva care a patit cam acelasi lucru, ma rog, a pierdut cheia, nu asta conteaza , ideea este ca nu o mai avea.
    A rezolvat cautand, intreband si incercand pe la magazine de piese auto si vulcanizari peste tot pe unde le vedea.

Pana la urma a gasit o cheie potrivita si a scos prezoanele antifurt si le-a inlocuit cu cele normale.

Ai grija sa nu faci drumuri lungi in afara orasului, daca faci pana e nasol, nu ai cum sa schimbi roata cu cea de rezerva, e frustrant!

4. Teddy B

Teddy B 1st Gear Member

poate gasesti ceva sfaturi si aici http://www.clubskoda.ro/showthread.php?t=4821.Spune de unde esti poate sare cineva in ajutor,fiecare cu cheia pe care o are daca este antifurt original.Mai poti atasa si o poza sa fie mai clar ce fel de cheie antifurt iti trebuie.:racer:

5. maxim

maxim 4th Gear Member

Locație:
    Iasi
    cei care-si pierd cheia de antifurt trebuie sa mearga la reprezentanta sa comande alta daca nu vor sa foloseasca metoda cu surul pilit.
    Din cate am inteles costa destulde multisor asa ca trebuie pastata cu sfintenie.
    Am trecut si eu prin spaima asta cand am schimbat cauciucurile de iarna in noiembrie.

6. Minitehnicus 2nd Gear Member

Locație:
    Brasov
    scopul principal al acestui forum este sa ne ajutam intre noi - pentru colegul maxim - daca ai trecut prin asa ceva nu poti verifica daca nu cumva cheia de antifurt este cea care ii lipseste colegului si sa ii dai imprumut unealta - sunt sigur ca va avea o bere la rece pentru tine sau o cafea, ceai dupa caz
    pentru colegul TEOdor - din pacate la mine era inlocuit acel prezon cu unul normal iar cheie nu am avut la cumparare ca altfel te ajutam fara nici o problema si nici nu stiu pe nimeni care are asa ceva

PS prin Moldova de unde e Maxim daca e cheia de la el buna il am pe al meu cumnat daca are incredere sa o dea din mana - eu unul garantez ca se va intoarce la el vie si nevatamata - TEOdor completeaza si tu locatia ca sa stim pe cine putem suna poate cunosc pe cineva unde stai tu - acum haz de necaz tot ai timp de stat pe forum ca masina sper ca o lasi acasa cat esti in situatia asta ca nu vad cine te remorcheaza daca faci pana sau iei o groapa ascunsa in noroi sau zapada si descentrezi janta

7. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    Dupa 4 ani, o fi rezolvat problema, nu crezi ?

8. Klisko

Klisko 1st Gear Member

Detin skoda rapid spaceback 2018 si o am 2 de luni.cumparata de noua. Acum cand caut nu gasesc cheia antifurt. Am potrivit cheia pe fiecare surub in parte si se potriveste. Este oare posibil ca rotile sa nu fie prevazute cu antifurt ?

9. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Pune o poza cu o roata de pe masina , sa se vada suruburile .

10. Klisko

Klisko 1st Gear Member

Chiar sunt curios si multumesc in avans.

Fișiere atașate:

11. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    nu ai.De obicei antifurtul se plateste.

12. Klisko

Klisko 1st Gear Member

Multumesc de raspuns. Chiar am fost nedumerit.

13. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Eu am schimbat la toate masinile mele suruburile cu cap antifurt. La vulcanizari , Doreii le strang cu pistolul si dupa cateva schimbari se duce capul si ai probleme sa le scoti .

Distribuie pagina asta