1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Motorizare 1.5 TSI pe Scala

Discuție în 'Skoda Scala' creată de Coseru Ionut Bogdan, 26 Iun 2019.

1. Coseru Ionut Bogdan 1st Gear Member

Salut,

Aveti idee daca motorul de 1.5 TSI va ajunge si la noi si cu ce cutie va veni?
    Vreau sa achizitionez o Skoda Scala dar motorul de 1.0 parca nu e ceea ce caut. Initial m-am uitat la Karoq de 1.5 TSI manual, dar din ce vad si prin afara 1.5 TSI pe Scala se pune doar cu DSG.
    Cei de la reprezentante nu au prea multe detalii.
    In general la cat timp se adauga motorizari noi?

Mersi,

2. Lemeu 1st Gear Member

SAlut,
    daca mai este de actuitate si nu ai aflat inca sigur este si motorul de 1.5 TSi cu transmisie DSG 7 trepte. Am avut una de la dealer si am ramas impresionat de cat de agila este.

3. liv_sibiu

liv_sibiu 1st Gear Member

Locație:
    Sibiu
    Pe configurator nu apare.

4. Lemeu 1st Gear Member

Am vazut si eu asta. Am avut.o ca masina de schimb de la Porsche Bucuresti Nord. Eu zic ca merita sa așteptați varianta de 1.5. In combinația cu dsg mi.a placut foarte mult. Încercați să discutați direct la dealer. Eu unul daca as fi in cautare, as lua direct una de teste cu discountul aferent. Stima !

5. Valentin03 1st Gear Member

Buna ziua!
    A reusit cineva sa afle cand sau daca motorul de 1.5 tsi cu cutie manuala va fi disponibil in Romania? Dealerii zic ca nu au informatii, dar vad ca pe site-ul Skoda de Germania aceasta optiune este disponibila.

Multumesc!

6. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Intreaba la Porsche Ro.

Valentin03 apreciază asta.
  7. j.tibi

j.tibi 1st Gear Member

Locație:
    Miercurea Ciuc
    Cred ca va ajunge încet și pe meleagurile mioritice. În Ungaria motorul 1.5TSI + cutie manuală este disponibil de aproximativ o lună, la o diferență de preț de cca. 1740€.

Valentin03 apreciază asta.

Distribuie pagina asta