1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Martor bujii incandescente - intermitent

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de cristianrb, 9 Apr 2014.

1. Luky 1st Gear Member

Buna seara . Sunt nou pe aici . Am o intrebare mi sau aprins 2 martori in bord spirala si motorul.
    Am fost la diagnoza si mia dat urmatoarele coduri eroare P0403 recilcurale gaze de esapament ( care sa si sters ) si P0546 senzor ecacuare gaze circuit inalte bank 1 sensor 1 . Ce ar trebui sa schimb ? Multumesc . Incarc 3 poze
    20190119_100749.jpg 20190119_130409.jpg 20190119_130110.jpg

Am uitat sa precizez masina se comporta absolut normal consum la fel trage foarte bine . Nu trepideaza . Skoda octavia 1,9 tdi BLS an 2007

Ultima editare de un moderator: 20 Ian 2019
  2. Roman Gabi 1st Gear Member

SALUT inseamna ca ai probleme la Egr si clapeta de admisie... din aceasta cauza motorul nu isi poate face recilcularea gazelor si atunci masina consuma mai mult si infunda filtrul de particule asta daca il mai ai... ! DATI-LE JOS SI CURATI-LE DACA IS INFUNDATE DACA CUMVA TI-S DEFECTE SCHIMBA-LE... asemenea am patit si eu si mi-am inlocuit si EGR si si Clapeta admisie .. mi-am pus noi ca sa nu mai am treaba veci cu ele ... precizez motorul trage la fel si totul e ok pt ca egr ramane blocat pe deschis ... insa recilcularea gazelor nu o va face corect...

Ultima editare de un moderator: 22 Ian 2019

Distribuie pagina asta