1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Lumini marsarier

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de piolet, 14 Iul 2019.

  1. piolet 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Ian 2013
    Mesaje:
    36
    Locație:
    Bucuresti
    Am o problema electrica in sensul ca nu-mi functioneaza decat un singur bec pe marsarier, cel din dreapta. La celalalt, am verificat becul si siguranta, sunt bune, dar am vazut ca nu ajunge tensiune la el.
    Aveti vreo idee ?
    Multumesc !
     
  2. al bundy

    al bundy Skoda Expert

    Înscris:
    28 Aug 2010
    Mesaje:
    1.622
    Locație:
    Bucuresti
    DE cand a aparut problema?
     
  3. piolet 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Ian 2013
    Mesaje:
    36
    Locație:
    Bucuresti
    De vreo luna si ceva.
     
  4. al bundy

    al bundy Skoda Expert

    Înscris:
    28 Aug 2010
    Mesaje:
    1.622
    Locație:
    Bucuresti
    Poate nu m-am exprimat eu corect:
    a aparit dintr-o data sau in urma unor interventii sau a unor codari ceva cu VCDS. Ai martor de bec ars in bord aprins ?
     
  5. piolet 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Ian 2013
    Mesaje:
    36
    Locație:
    Bucuresti
    Da, este martor de bec ars in bord si imi semnalizeaza la fiecare punere de contact. Nu am facut nici o interventie de genul celor mentuionate mai sus.
     
  6. al bundy

    al bundy Skoda Expert

    Înscris:
    28 Aug 2010
    Mesaje:
    1.622
    Locație:
    Bucuresti
    daca becul este bun atunci ai un fir intrerupt.
     
  7. piolet 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Ian 2013
    Mesaje:
    36
    Locație:
    Bucuresti
    Interesant este ca becul din dreapta merge. Acuma, o intrebare, poti sa te ocupi de aceasta problema ? Ar fi suficient sa tragem un fir de la lampa din dreapta ?
     
  8. al bundy

    al bundy Skoda Expert

    Înscris:
    28 Aug 2010
    Mesaje:
    1.622
    Locație:
    Bucuresti
    Pot sa ma ocup, iar faptul ca cel din dreapta merge nu este ceva SF, are fir separat. Si NU, NU trag fir de la cealalta lampa , o rezolvam sa fie ca din fabrica,
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare