1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Interior

Discuție în 'Interior' creată de Englezu888, 5 Feb 2010.

1. Englezu888

Englezu888 5th Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    http://i49.tinypic.com/33ts3gk.jpg

Unde pot gasi si eu o casetuta din aceea ca in imagine, ca sa acopar golul de sub CD-Player, ca nu prea imi place acel spatiu, nu il folosesc plus ca nu imi place aspectul cu acel gol in mijlocul masinii:(

2. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Nu cred ca gasesti in alta parte decat comandata de la reprezentanta. Chestiile de genul asta sunt dedicate si nu le face nimeni decat producatorul masinii. Probabil ca iti vor spune un pret de ti se vor inmuia genunchii. Sa ai grija sa stai pe un scaun cand intrebi. Sau , pune-ti o navigatie dedicata ( clona chinezeasca , evident , ca daca vrei originala o sa dublezi valoarea masinii ) , care va acoperi toate golurile din bord.

3. ovidel

ovidel 3rd Gear Member

Locație:
    Tarnaveni
    Skoda

Da cel mai bine ar fii sa mergi la reprezentanta si cei de acolo iti vor da exact ceea ce trebuie. Eu mi-am luat plasticul ce trebuie intre butoane(ASR, dezaburire luneta) si CD-player si este foarte mic si a fost 22 ron dar macar se potriveste si este perfect .Un sertar cum iti trebuie tie ma gandesc ca trece de 50 ron cred nu stiu.

4. Orhan-Fabia 1.4TDI

Orhan-Fabia 1.4TDI 5th Gear Member

Locație:
    Constanta
    Poti sa intrebi si la dezmembrari... o sa iesi mult mai ieftin! Si nu vad ce problema ar putea fi! Nu e nici piesa de motor... nici de directie... e pur si simplu un ornament! ;)

5. Englezu888

Englezu888 5th Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Am sa vorbesc la reprezentanta, dar am sa ma duc si pe la cimitirul de masini, poate gasesc pe acolo. Multumesc de informatii baieti:)

6. narok 6th Gear Member

Locație:
    iasi
    si eu am vrut exact acelasi lucru. ceea ce se vede e un intreg, mai bine zis e la fel ca si sertarul pe care-l ai pe masina doar ca e acoperit. nu-l aduce doar reprezentanta, sunt firme ca Materom-ul sau Augsburg-ul care colaboreaza cu orice magazin auto si care aduc piesele respective pe original . Fiecare magazin merge cu adaos la piese dar nu ca si reprezentantele. ASTA CA SA STITI TOTI CA IN REPREZENTANTA CUMPARATI NUMELE !!! Asa ca piesa respectiva o poate aduce orice magazin. Aici ma refer la magazin nu la oricare dugheana care are pretentii de magazin de piese auto. In orice oras exista un mare magazin de piese auto. Acolo gasesti. Apropo.... vezi ca te costa moftul asta...

7. scott

scott 4th Gear Member

cred ca inta in topicul asta intrebarea mea. aveti vre-o idee cum se scot butoanele incercuite cu rosu astea de pe bord? butonul de dezaburire ramane blocat cateodata si cred ca trebuie curatat un pic sau ceva + ca am si eu led de la alarma exact ca in poza asta (nu e masina mea in poza) si vreau sa-l pun in alta parte ca nu-mi place cum sta acolo. deci cum se scot butoanele incercuite cu rosu ? si o alta intrebare , se poate schimba doar bucata aia de plastic care e incercuita cu verde? am acolo 4 gauri foarte urate de la un fost car-kit si as vrea sa scap de ele.

ms :)

Uploaded with ImageShack.us

8. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    1 scoti ramele din jurul radioului si apoi ies si butoanele, pur si simplu tragi de ele
    2 nu se poate, e dintr-una de langa volan

9. scott

scott 4th Gear Member

ok. ms. si ceasurile cum se dau jos? trebuie data jos si volanul?

10. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    la ce trebuie sa scoti ceasurile? ma rog partea de plastic dintre volan si ceasuri se trage apoi ai 2 suruburi care tin ceasurile, le scoti si tragi de ceasuri. nu e mare filozofie, si nu, nu trebuie scos volanul

11. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Pentru gaurile ramase, iti sugerez un artificiu, sint suruburi (clipsuri) de plastic cu cap foarte mare, putin bombat, pe care le lipesti in gaurile respective... oricum ar arata mai bine decit gaurile goale

Fișiere atașate:

12. scott

scott 4th Gear Member

ms frumos lucian. m-am gandit si eu la optiunea asta, cred ca la asaceva se va ajunge. o sa mai caut alternative :)

13. scott

scott 4th Gear Member

cum se demonteaza blocu de lumini?

14. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    cand e pe pozitia 0 apesi pe el fara frica si dupa ce ai apasat invarti pe pozitia 1 sau pe "pozitii" apoi tragi de el cu incredere

15. scott

scott 4th Gear Member

ms, nu mi-as fi dat seama singur :)

16. scott

scott 4th Gear Member

luminile din usile din fata nu mi se aprind. asa am luat masina, m-am uitat la sigurante si lipsea siguranta din nr.5 de sus. am bagat una de 10 nimic, una de 5 nimic. m-am uitat la prietenul meu care are fabia mai dotat si avea siguranta acolo. oare e doar fata de usa cu plasticul de la bec acolo dar nici un fir tras , fara bec etc? aveti care va fabia din asta chel ca al meu :) sa-mi spuneti daca va merg luminile din usi...?! sau dati cu parerea .ms

17. roberto 2nd Gear Member

Locație:
    Constanta
    Nici masina mea (MY2006) nu avea aceasta dotare. Am fost nevoit sa trag eu firele etc.

18. scott

scott 4th Gear Member

dar in usa aveai tot adica locu pt lumina + capacul rosu ... ?

19. roberto 2nd Gear Member

Locație:
    Constanta
    A trecut ceva timp de la modificare si sincer nu mai tin minte. Inclin totusi sa afirm ca in usa era doar un banal ochi de pisica.

20. scott

scott 4th Gear Member

inteleg. ms de info cam asta am vrut sa aflu :)

Distribuie pagina asta