1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

INSP sub kilometraj

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de bluterrier, 7 Aug 2019.

1. bluterrier 1st Gear Member

buna ziua ! Am o Skoda Fabia 1.4 TDI, 2004.Mi-a aparut azi pe ceasul de bord, sub kilometraj O cheie si langa Scrie INSP.Imi poate spune cineva va rog care e problema?

Fișiere atașate:

2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Revizia.

3. bluterrier 1st Gear Member

NU CITA ultimul mesaj!
    Trebuie sa ii fac revizia ? E ceva problema anume, sau la in anumit nr de km apare asa? Multumesc!

Ultima editare de un moderator: 7 Aug 2019
  4. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Depinde cum e setat sa.ti apara.De obicei dupa 15.000 km iti apare "insp".

5. bluterrier 1st Gear Member

Am inteles ! Si oare cum fac sa nu imi mai apara? Trebuie sa merg la service cu ea? ( scuze ca pun atatea intrebari, e prima mea masina si nu ma prea pricep )

6. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Cauta pe google cum se reseteaza insp.service.Eu as face revizia si i.as lasa pe meseriasi sa reseteze.

Universalis apreciază asta.
  7. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Deci masina ta iti spune ca este timpul sa ii schimbi uleiul si tu vrei sa ii inchizi gura ? Si cu uleiul cum ramane ? Crezi ca este pe viata ? cu uleiul ala o cumperi si tot cu el o vinzi ? Du-te la servis ( ca daca este servis adevarat reseteaza si intervale de servis ) . De martorul aprins din bord te-ai interesat sau crezi ca-i pus acolo sa ai tu lumina extra cand conduci noaptea ? Ce-ar fi sa te implici sa-ti servisezi corect masina ? Daca nu ai bani de servis , pune mana si invata ca nu-i rusine sa schimbi singur , dar nu acoperi problemele ....rezolva-le !

Universalis apreciază asta.

Distribuie pagina asta