1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

impresii despre karoq

Discuție în 'Skoda Karoq' creată de Ka&Roq, 18 Iul 2018.

Taguri:
  1. pulgatory

pulgatory 3rd Gear Member

adriana ai testat masina in concediu ? care este concluzia ta ?

2. Paul_2 1st Gear Member

3. pulgatory

Paul 2 Pentru mai multe detalii poti sa ma suni 0721833551

4. pulgatory

generatia aceasta de motor chiar daca este pe benzina are filtru de particule , are un sistem care atunci cand circuli cu viteza de croaziera fara sa accelerezi motorul merge in 2 pistoane , tinind cont de legile fizicii in raport cu greutatea masinii +cuplu motor +cai putere = faci fata cu brio in orice situatie in trafic , daca iti achizitionezi varianta 4x4 vei beneficia de mai multa performanta de cat un vrs . eu acum detin tot un vrs 2 170 cp pe motorina . daca te uiti la postarile mele vei vedea si lista de optiuni pe care le-am pus peste dotarile standart . eu personal as fi vrut sa aive karoq-ul si varianta de motorizare de 270 cp care este pusa pe superb , sa nu uitam lucrul cel mai important la achizitia unei masini : fiecare persoana trebuie sa tina cont de necesitatile personale si stilul de viata . eu personal am ales modelul acesta pentru o siguranta mai buna pe drumurile publice din romania . asa ca iti doresc succes cu noua achizitie ,mai multe detalii iti voi da din luna octombrie cand voi intra in posesia masinii

5. SergiuS7 2nd Gear Member

Daca vrei putere mai mare, merita sa incerci Seat Ateca Cupra. 300 CP si 400 Nm. Tractiune integrala ! Cu aia garantat te descurci in trafic !
    Iar ca gabarit si aspect, seamana cu Karoq-ul.

6. pulgatory

Acum am achiziționat karoq ,peste vre-o 7 ani mai acizitionam alt autoturism nou asa ca voi avea timp sa studiez piața

7. SergiuS7 2nd Gear Member

Iti doresc sa te bucuri din plin de noua ta achizitie!
    O vara frumoasa in continuare !

8. pulgatory

9. pulgatory

Gata de azi sunt posesor de karoq

Fișiere atașate:

efa982 apreciază asta.
  10. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Poti face topic separat cu masina.

11. Vio.M 1st Gear Member

Salut,
    Cred ca au ajuns comenzile pentru RO.
    Si pe mine m-a anuntat dealerul ca masina a ajuns. Pana vineri o primesc si eu:)

12. pulgatory

vio m ce model de karoq ai achizitionat si cu ce dotari ?

13. Vio.M 1st Gear Member

1.5 DSG style gri B. Dotarile sunt in imaginea atasata.

Fișiere atașate:

14. pulgatory

la cati mai multi kilometrii cu ea fara incindente
    sa ne spui si noua impresiile si parerile tale despre masina

15. Vio.M 1st Gear Member

Multumesc la fel.
    Sper sa o primesc maine, stau ca pe ace :)

16. pulgatory

Nu mai vrea nimeni sa ne spuna impresii despre karoq?

17. Vio.M 1st Gear Member

Salut,
    Sunt foarte incantat de alegerea facuta. Am facut deja 900 km. Front assistant face toti bani in afara orasului. Masina se comporta foarte bine in curbe, este stabila cu toate ca este un pic mai inalta. Pozitia la volan este senzatie dar poate ca eu sunt incantat dupa trecerea de la polo/colt/megane. Nu am fortat motorul peste 3000 turatii cu toate ca dealer-ul a recomandat doar sa fie motorul incalzit inainte. In manual totusi scrie ca in primii 1500km sa nu il turezi maxim. Consum 6,7% afara. Jobul este aproape in oras si in 4 km am consum 10,9%.
    Nu sunt inca obisnuit cu sistemul stop/start, am senzatia ca dureaza prea mult de la schimbare semafor pana plec de pe loc:) Dar nici nu am incercat sa plec in tromba.
    Am inclusa 1 an si aplicatia infotainment dar aplicatia nu functioneaza cum trebuie sau nu stiu eu sa o folosesc. Ideal este sa ai o sursa de net permanen in masina dar se poate face horspot de pe tel.
    Cam atat momentan, revin dupa mai acumulez km.

18. pulgatory

Va salut revin eu cu impresii despre karoq 2 tsi 140/190 sport line .deci de pe data de 11 septembrie și până în prezent am parcurs 4000 de km cu acesta concluzia mea este următoarea calitatea masinii și finisajele sunt sub mediu raportat la pret =calitate .pot spune cu mana pe inima ca acum cei dela skoda au dat-o rau de tot pe comercial pentru mine este o dezamăgire totală acest karoq .asa ca viata este frumoasă

19. formox 1st Gear Member

Salutare tuturor, sper sa nu fiu foarte dezamagit de alegerea facuta... intr-o saptamana imi ajunge si mie bondarul Sportline 2.0 TSI red velvet... Va tin la curent!

efa982 apreciază asta.
  20. formox 1st Gear Member

Pana intru in posesia bondarului revin cu optionalele alese:
    -virtual cookpit (pentru ca imi place cum arata)
    -radio bolero incl. smartlink (daca am waze pe ecran nu vad rostul navigatiei)
    -trapa panoramica
    -scaune fata/spate incalzite
    -family pack (pentru sigurante usi spate electrice)
    -functia offroad a DMS
    -faruri cu tehnologie LED
    -portbagaj electric incl. pedala virtuala
    -camera video spate
    -duze incalzite
    -parking assistant
    -side assist
    -sunet canton

Probabil ca vineri sau cel tarziu lunea viitoare voi ridica masina!

Distribuie pagina asta