1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Grila cromata central fata Octavia II , la preturi bune ?

Discuție în 'Exterior' creată de JurasikMan, 2 Oct 2009.

1. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    M-am intalnit ieri cu persoana cu care am facut schimbul de jante. Am vazut la Skoda lui o grila foarte faina , sub grila centrala , o sa pun un link cu modelu , intrucat l-am gasit pe internet . Intrebarea este :
    Cunoasteti vreun furnizor care sa le vanda ceva mai ieftin ? Sunt foarte misto , iti fac Skoda sa arate a Audi ....dar pentru un plastic de 200 g mi se pare exagerat sa dai 410 RON . Cand mi-a zis tipul cu schimbul cat face am crezut initial ca face bascalie de mine.

http://www.skodatuning.ro/produse/o...are-crom--inox/ornament-central-bara-fata.htm

2. turbojack

turbojack Silver Member

Locație:
    Cluj
    Pai vezi? De asta costa asa mult.

3. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    :) ...ihi ...buna observatie :D
    Stii la ce ma gandeam ? Un GPS , care inglobeaza multa tehnologie , costa tot atata, sau un xcarlink . In plus , ajuta foarte mult. Mi-as cumpara si o grila ca cea prezentata , dar la pretul real , nu la cel prohibitiv. Pana la urma e un plastic ordinar , chiar daca arata bine . O sa incerc sa vad cat ar costa adus direct de la producator.

4. Black Daniel Banned

Si la producator tot mult costa :mad:. Pana la urma, e mai mult o fita decat o necesitate, pe cand un GPS este mai mult necesitate decat fita .
    Si fitele se platesc mult mai scump decat "must have"-urile.

5. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Ultima editare de un moderator: 29 Dec 2009
  6. cgadalean

cgadalean Skoda Expert

Locație:
    Cluj-Napoca
  7. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Am comandat una . In seara asta ma simt generos :) . Vreau sa-mi iau si niste jante pentru vara Borbet LV5 , ca le-am gasit la oferta. Sper ca ma lase netul , ca raman sarac la cate am de gand sa comand .
    Dar sunt dementiale ... ziceti voi !
    http://www. compari.ro/jante-c4074/borbet/lv5-p37702133/

Ultima editare de un moderator: 30 Dec 2009
  8. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Mai era o singura grila pe stoc. Am comandat-o eu ( maine o si primesc ), asa ca doritorii trebuie sa mai astepte .

9. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    A venit. Am montat-o . Face toti banii . O sa pun maine-poimaine niste poze , dar arata demential . Comicaria este ca mi-au intrat in curte 5 amici ( la intervale de timp ) si i-am intrebat ce vad la masina mea deosebit . Raspunsurile au fost :
    Ai spalat-o ?
    Ai lovit-o ?
    Ti-a spart vreunul parbrizul ?
    Ti-ai luat alta ?
    ....da' nici unul nu a remarcat grila. Imi venea sa ii bat :sign_ot:.

10. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    LA MULTI ANI LA TOATA LUMEA !!!!!!!!!!!!!!!
    si eu am fost la inceput entuziasmat de grila asta , dar acum nu mai cred ca merita banii ... E frumoasa , dar e lipita si atit ?! poti posta citeva poze , eventual din lateral si cu detalii de trecere de la grila la bara normala ?!
    te rog !

11. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Trecand peste incidentul cu amicii care s-au incapatanat sa nu remarce ce bine arata grila mea , sunt foarte multumit de rezultat. Poze cu masina :
    http://img510.imageshack.us/gal.php?g=s43011111.jpg
    P.S. Sa stii ca nu se prinde doar in banda dublu adeziva si siliconul special livrat , ci este sustinuta in principal de suruburile care prind numarul . Dupa montare , grila sta foarte bine la locul ei . Nu misca nici un milimetru.

12. AndreiHTX

AndreiHTX Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    frumoasa rau grila!!! si jantele ar prinde super frumos pe ea!!! superba! :happy:

13. aikon 1st Gear Member

Grila bara crom

daca mai vrea cineva am eu una nou nouta are kitul de montaj in ea ...o dau cu 300 ron ...pretul din magazin probabil il stiti :)

14. mition 1st Gear Member

O vreau eu.

15. Danemarcianu'

Danemarcianu' 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Nu vreau sa par un arogant care e inscris de o zi si isi da cu parerea despre orice pe aici pe site, dar JurasikMan la ce iti foloseste asa ceva? mai ales cromata.....
    No offense, dar atata mai mult a tunning de 1310 facut de nationalitatile ''conlocuitoare''....

Ma inclin in fata dumneavostra domnilor,
    Cu respect.

16. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Ihi ... tu sa nu-ti cumperi. Daca ma vezi in trafic sa nu te uiti in directia mea ca sa nu-ti ofensezi simtul estetic.
    Nu ma inclin , ca am o varsta si sa nu raman asa ...dar tot cu respect .
    P.S. Mie-mi place , mo. Pai te pui tu de-a curmezisu' placerii mele?
    Nu mai e morala in lumea asta!
    " Frumusetea este in ochii privitorului. "

17. rayn Bronze Member

Locație:
    Bucuresti
    :arco: Gusturile nu se discuta :zen:

18. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Intrebare , ca din poza nu mi-am dat seama : zona incercuita cu rosu este parte din grila sau grila imbraca zona in exteriorul ei ?

Fișiere atașate:

19. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Da, Lucian . Face parte din gila. Este o bucata intreaga de material. Are degajari pentru gauri exact unde vin prinse suruburile originale pentru numar. Numarul se aplica peste.

20. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Multumesc de raspuns , cred ca o sa iau si eu una pina la urma ...

Distribuie pagina asta