1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

golanie cu garanti

Discuție în 'Service' creată de axor, 28 Sep 2009.

1. axor 1st Gear Member

La skoda garantiile sunt doar formale.
    Am o octavia tour de 1 an si 2 luni,90.000 de km,mi-a crapat turbo,la prima vedere era o problema de garantie,apoi mi-a venit raspunsul oficial,turbina nu a avut vreun defect de fabricatie ci a intrat un surub desprins de undeva in palele turbinei,in acest caz nu este un defect de fabricatie si trebuie sa platesc.
    drept compensatie mi-a facut o reducere la manopera de 50%.
    Ce sens mai au garantiile oferite si serviceul la reprezentante pe bani multi?

2. axor 1st Gear Member

Dupa putin scandal mi-au schimbat pana la urma turbina in contul garantiei .
    Deci concluzia: nu va lasati luati de fraieri!

3. mirela1978

mirela1978 1st Gear Member

Locație:
    Timisoara
    Surubul nu putea veni de afara, deci cineva nu l-a strans, adica asta nu-i de garantie??
    Pai daca ei nu strang toate suruburile la fabricarea masinii, nu-i defect de fabricatie???:mad:

Bine ca ai rezolvat, unde este serviceul asta care te-a incercat....:D?

4. emytdi

emytdi 3rd Gear Member

Locație:
    Buzau
    Mai vrea cineva garantie skoda??Ma apucat rasul nu alta! circul a venit si la skoda..uraa. Hoti!!

5. MicuTZu83

MicuTZu83 3rd Gear Member

Locație:
    CRAIOVA
    pai da..surubul ala cum a ajuns acolo? l-a pus Duhul Sfant...Doamne iarta-ma...nu trebuia frate sa platesti nimik, scandal si raspuns oficial in scris de la importator!!

Distribuie pagina asta