1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

faruri proaste

Discuție în 'Skoda Octavia' creată de dcalin, 23 Dec 2010.

1. cainele84 1st Gear Member

Nu....toate becurile erau perfect functionale. Pur si simplu lupele aveau un strat de mizerie pe interior. In poza atasata se vede lupa "incetosata"
    In postul #57 ultima poza este cu aceeasi lupa dupa curatare

Fișiere atașate:

Ultima editare: 26 Noi 2015
  2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Daca ma gandesc bine asa se vad si la mine lupele de la proiectoare..Eu am pus pe seama becului..E bluevision H3..

3. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    la tine,micutzule,altul e motivul.am sa iti explic la telefon.am gasit la fel si la harle

4. Bernard 1st Gear Member

Nu stiu care este problema acestor faruri si la mine este aiurea noaptea.
    Am facut programare la Nora---auto 35 ron,reglat faruri,pus oglinda far dreaprta in suport pt ca era sarita,dar nu este mare diferenta.Pe faza lunga este ok...
    Reglajul de lumini cu cat ridici spre 3 se lasa mai jos,se spune ca este doar pt coborat farurile.Ma gandesc ca poate a influentat inaltarea prin ados de inaltatoare pe fata'''
    Gandesc acum sa schimb becurile,lumina este una galbena,nu am am xenon.

5. 27gxg 1st Gear Member

Salut cainele4 imi poti explica si mie te rog cum si in ce fel, cu ce ai curatat lupele, cum ai procedat? Multumesc

6. cainele84 1st Gear Member

27gxg ai PM cu nr. meu de telefon. Suna-ma si iti explic tot ce vrei, e mai usor asa.

7. Zarcov 1st Gear Member

Buna ziua...am si eu o skoda ocavia 1 cu faruri cu lupa pe faza scurta din fabrica....si pe timp de noapte are o lumina foarte slaba....am schimbat becurile si tot aceeasi treaba,am demontat farul si am constatat ca oglinda de la lupa este ingalbenita...ce poate face in privinta asta?si pot schimba lupele?

8. Lex84 Junior Member

Salutare grup. Am o skoda octavia 2001 si de cateva zile am probleme cu.unul din faruri (partea dreapta)...nu merge,am schimbat becurile si nimic,aveti idee ce ar putea fi?
    Multumesc !

Distribuie pagina asta