1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Fabia 1.2 TDI

Discuție în 'Skoda Fabia II' creată de Bernard, 25 Mar 2019.

1. Bernard 1st Gear Member

Salut,am trecut recent de la Octavia 1 din 2002 1.6 Mpi la Fabia 2 din 2012 1.2 TDI Greenline cu 200.000 km
    Nu stiu multe despre ea dar sunt fascinat de de face motorasul asta.
    Consum 4.5 % extern ciufulita schimbat ca la un Tdi normal,nu stiam ca indica in bord cnd sa schimbi.
    Consum Bucuresti intre 6-7,2%,mers in perioade de varf.
    Probleme nu ar fi ... doar ca m-au cam speriat niste amici cand au deschis capacul de la ulei si la joja de ulei scoate aburi.... in conceptia lor nu ar fi ok,acum intreb un posesor de 1.2 Tdi,daca si la el se manifesta la fel.
    Daca stie ceva despre ce ulei trebuie utilizat,cantitate? Eu am fost foarte multumit de uleiurile din Kaufland marca proprie facute de Mercedes.
    Multumesc.

2. efa982

efa982 Silver Member

Locație:
    bucharest
    Mercedes nu face uleiuri. Nici kaufland.

Little Big apreciază asta.
  3. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Km multi pentru un diesel asa mic . Restul vei descoperi pe parcurs .

4. Gherghe 1st Gear Member

Am 1.2 Tdi de aprox 3 ani. Mașina are aprox 300000km din care 100000 făcuți de mine. Ulei doar Moțul 5w30 schimbat la aprox 15000 nu completez între schimburi.Singura nemulțumire e ca se încălzește greu iarna....

Distribuie pagina asta