1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Diverse probleme pe partea audio

Discuție în 'I.C.E. (In Car Entertainment)' creată de k_cristi87, 5 Mar 2008.

Taguri:
  1. k_cristi87

k_cristi87 Silver Member

Locație:
    Gaesti
    Astazi am schimbat boxele fata si head-unitul la fabioasa.
    boxele sunt Blaupunkt si headu` Panasonic.
    urmeaza boxe spate si poate un subwoofer daca ajunge locul din portbagaj:p

2. DanPD

DanPD 1st Gear Member

Locație:
    Cluj-Napoca
    si eu mi am luat boxe pe spate sony pe cele din fata insa am sa le pastrez, subwoofer am vrut si eu dar nu e destul loc in portbagaj, asa ca am renuntat.

3. k_cristi87

k_cristi87 Silver Member

Locație:
    Gaesti
    le-as fi pastrat si eu pe ale ei de fabrica dar boxa din stanga avea membrana taiata si facea un zgomot tampit:mad:.

4. k_cristi87

k_cristi87 Silver Member

Locație:
    Gaesti
    Aveti sugestii pentru niste boxe spate(firma,performante)?Vreau sa le pun in locurile lasate goale din fabrica:(.

5. kataa2007 1st Gear Member

daca vrei sa vinzi cealalta boxa o cumpar eu....de unde esti?ca si mie mi s.a ars una

6. diles

diles 1st Gear Member

demontarea fetei de usa?

sunt un nou posesor de skoda octavia II si nu am boxe pe usile din spate. stie cineva ce dimensiuni trebuie sa aiba difuzoarele sau macar cum se scoate fata de usa ca a o masor?
    multumesc:)

7. puiupiu 1st Gear Member

Locație:
    ploiesti
    Salut Si Eu Mi-am Cumparat O Octavia 2 Si Sunt Super Fericit De Ea Doar Ca A Si Eu Aceeasi Problema Ca Si Tine Nu Am Boxe Pe Spate Si Nu Stiu Cum Sa Dau Fetele Alea Jos Si .....mersi Anticipat:)

8. costinVrs 1st Gear Member

dati un buget si va pot ajuta sa luati o decizie in privinta boxelor.

9. Ionut_SIG

Ionut_SIG Silver Member

Locație:
    Bacau
    DanPD

incearca sa montezi subwooferul sub scaunul soferului credema e loc destul sapoi nu ai fi primul

10. cristeamandrei

cristeamandrei Silver Member

Locație:
    Bucuresti
    salut

salutare sunt mai nou pe aici pentru ca de curand am achizitionat o skoda din germania care avea un scartzait la macaraua geamurilor asa ca am desfacut fetele de usa si cred ca te pot ajuta , daca ai geamuri elecrice pe spate e mai simplu adica: e posibil sa ai in grosimea fetei de usa niste surubele pe care trebuie sa le desurubezi daca nu ai nu ai si gata doar bagi o surubelnita intre usa si fata de usa si o misti pe lungimea usii iar in momentul in care sa oprit tragi de fata de usa cu putere pana cand plasticele care o tin cedeaza pt ca ele sunt fixate cu niste plastice in forma de ciuperca care la montare le refolosesti pe aceleasi ,in schimb daca ai geamuri manuale cu manivela trebuie sa tragi de manivela cu putere si sa le misti stanga dreapta sus jos pana cand siguranta de otel cedeaza ,la fel nici siguranta nu trebuie schimbata la montare si o montezi cum ai scos-o adica impingi manivela si o misti stanga dreapta sus jos pana cand scapa la loc in locasul ei.
    Spor la treaba ,sper ca am fost de ajutor ,daca vrei si fetele din fata imi spui si iti explic.:)

11. manchy 1st Gear Member

Locație:
    bacau
    idee

salut.sunt Manchy. am o skoda octavia 2 de un an si cateva luni.am boxe pe sapte si nu am fost curios cum se demonteaza pe spate sau pe fata fetele de portiera in schimb montez alarme auto si inchideri centralizate pe mai multe tipuri de masini si pe skoda. am citit si alte mesaje si sugestii pe care le-ai primit pana acum. deci fetele de portiera de pe octavia 2 nu au suruburi exterioare ci doar cele de la octavia 1;manerele de pe spate ,daca nu ai geamuri electrice nu se scot cu ajutorul fortei ci foarte simplu (neamtul lucreaza cu capul nu cu forta),in spatele maneruli vei gasi un inel pe care il strangi putin si apoi il impingi in lateral si a iesit, iar fata de usa o vei impinge la fel inspre in spate apoi o scoti incet /

12. cristeamandrei

cristeamandrei Silver Member

Locație:
    Bucuresti
    ok

mai prietene la manivela gasesti o siguranta in forma de omega pe care nu o poti atinge cu nimic datorita ornamentului care este intre manivela si fata de usa.

13. rayn Bronze Member

Locație:
    Bucuresti
    am octi 2 luata in oct 2008 si prma mea problema ar fi sistemul audio care se tot intrerupe pe radio adica am o receptie slabuta sint curios daca mai are cineva probleme si daca a reusit sa le rezolve:):D

14. turbojack

turbojack Silver Member

Locație:
    Cluj
    Nu e normal.Fa o verificare in garantie.

15. cgadalean

cgadalean Skoda Expert

Locație:
    Cluj-Napoca
    Este ca o boala ereditara la Octi, au avut cateva probleme cu sistemul audio pe care se pare ca inca nu le-au rezolvat. Oricum ai garantie, deci nu te lasa de capul lor pana nu iti rezolva problema.

16. rayn Bronze Member

Locație:
    Bucuresti
    garantie??!!

haha cind aud de garantie fug ca "ala" de tamaie Vecinu care are octi2 a avut probleme cu difuzoarele A fost la avia dar ca cica nu au ce sa fac a ca ele functioneaza perfect si ca i se pare lui :D ce sa mai zica a lasat-o balta Personal am multe experiente neplacute vis a vis de reprezentante si masini in garantie :confused: asa ca ma gindeam sa o rezolv de unul singur numai ca nu pricep cum se desface mp3 ala!!! Ma gindeam sai atasez 1 amplificator de semnal poate asa o sa mearga mai bine:D poate ma ajutati voi:p

17. puiu 1st Gear Member

cum sa desfaci mp3 octavia2

ca si tine si eu am o skoda octavia2 si am avut din fabrica doar 2 difuzoare in usile din fata.am cumparat 2boxe infinity ovale(nu stiu acum de cati watti) si le am montat pe placa din spate.initial vroiam sa pun si o statie cu subwoofer,dar acum sunt multumit de calitatea sunetului(super bass-din cauza boxelor dupa placa din spate).ca sa desfaci mp3 iti rebuie o cheie tubulara (sau un "t"eu)de 8 sau 10.cum te uiti la el vei observa ca in fiecare colt este cate un mic patratel(5 pe 5cm).cu o surubelnita l scoti usor dupa care ajungi la acele piulite de care vorbeam.
    p.s. sa ai grija cand tragi cd spre tine ca firele sunt f scurte si s-ar putea sa iti iasa alimentarea(mufa).e nasol daca mp3 tau are cod.ai grija .spor la treaba

18. rayn Bronze Member

Locație:
    Bucuresti
    sal

depinde de buget dar incearca Infinity,JBL,Magnat,DSL:)

19. rayn Bronze Member

Locație:
    Bucuresti
    multam'

merci mult o sa incerc sa montez 1 dispozitiv Sa vad daca va functiona mai bine radio :) Tocmai am constatat ca am niste gaurele in antena radio de pe plafon ,nu stiu cei cu ele:confused:

20. OutOfCtrl

OutOfCtrl 1st Gear Member

Salut!
    Am si eu O2 si e la fel cu radio.S-ar putea ca intreruperile sa fie de la AF(alternativ frequencies).Adica daca e ON,el cauta permanent frecvente pe care s-ar auzi mai bine acelasi post de radio.Cel mai bine intelegi din manual.Daca pui OFF nu ar trebui sa ai intreruperile.Oricum receptia e cam slaba la radio(problema generala Octavia2).

Distribuie pagina asta