1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Discutii legate de baterie

Discuție în 'Discutii generale Skoda' creată de dd68, 29 Ian 2010.

1. Little Big

Little Big MODERATOR

Locație:
    Bucharest
    Masori spatiul si afli.

T. Carmen apreciază asta.
  2. Razvanbc 1st Gear Member

Salut, in sfarsit am gasit si-un topic dedicat bateriilor.

Iarna asta o sa trebuiasca sa schimb baterie pe Skoda mea(Fabia, 1.4 16v, BKY, 2005).Cu ce baterie a venit din fabrica, daca stie cineva?Ce amperaj avea?Si care-i cel mai recomandat amperaj pentru masina, ca sa stiu ce sa cumpar.Tot stau si citesc diferite pareri pe net, ba ca un amperaj mai mare n-ar fi in regula si asa mai departe.Asa ca as prefera sa pun ceva similar cu care a venit din fabrica.Acum are o baterie de 45 de amperi, cu ea a venit cand am cumparat-o.

Multumesc!

3. Little Big

Little Big MODERATOR

Locație:
    Bucharest
    • Ce mare tevatura e cu bateria?Daca iei una de 55AH e suficient si nu dauneaza masinii!

T. Carmen apreciază asta.

Distribuie pagina asta