1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Despre anvelope

Discuție în 'Cauciucuri / Roti' creată de Tetel, 23 Aug 2009.

1. ramses 1st Gear Member

Buna, am o skoda octavia 2 fl , am cumparat jante aliaj pe 15 cu cauciucuri 205 60 15 de vara ,si vreau parerea voastra despre cauciucuri cum se comporta,daca are cineva pe masina,sau sa le schimb cu alta dimensiune.Va multumesc.

Ultima editare de un moderator: 8 Ian 2019
  2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    De ce nu iei pe cele standard 195.65.r15? Cred ca le gasesti la pret mai bun fata de 205.60.r15

efa982 apreciază asta.
  3. ramses 1st Gear Member

Da asa e dar am 2 cauciucuri bune dot 2018 ,si 2 ar urma schimbate ,si eram curios sa vad care dimensiuni si cum se comporta pe masina sunt mai ok.

4. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Am si eu dim.asta in talon.Am ramas clasic..cele pe 195 iarna, cele 205.55.16 vara..ca asa a venit din fabrica..Nu stiu ce ai putea vedea la cauciucuri..Daca ai 2 mai ia inca 2 si cu asta basta!

5. ramses 1st Gear Member

Ale mele sunt pe 15 adica 205 60 15

6. xuletzz 1st Gear Member

Salutare. Sunt si eu de curand posesorul unei skoda octavia 2012.. masina este recent adusa din franta si urmeaza sa fie inscrisa.. momentan nici numere rosii nu am :D problema este urmatoarea, masina a venit cu jante pe 17.. am vreo sansa la rar? am inteles ca iti dau ei anumite dimensiuni ce poti pune pe masina.. imi puteti spune cam ce dimensiuni de jante/anvelope as putea pune? sa inteleg ca cele pe 17 ar trebuii sa le vand? sau pot trece raru` si cu ele asa?
    Multumesc..

Distribuie pagina asta