1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Deschidere automata portbagaj

Discuție în 'Exterior' creată de radu2010, 28 Oct 2010.

1. AndreiHTX

AndreiHTX Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    passat b5,5 are 2 cilindrii...

2. andreidodo

andreidodo Bronze Member

Locație:
    ploiesti, bucuresti
    exemplu a4 din 2003 are la capota un singur amortizor, si nu deformeaza pentru ca e audi nu skoda...
    si pana la urma renunt. nu mai pun nici un arc nimic.
    pun in portbagaj o tavita de cauciuc si ala e...

3. talpaiute

talpaiute 5th Gear Member

Locație:
    Ploiesti
    Probabil cel care avea telescop era improvizat de el de aia s-a deformat capota.
    Se gasesc de mult pe piata telescoape pentru capota la Octavia pe o singura parte produse de firme de tuning. Vin cu rama metalica solida care se fixeaza pe capota in orificiile existente fara nici o problema:

http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-II/Skoda-Octavia-II-V2-power-lift-for-hood-KI-R

http://www.superskoda.com/images/Plasty/o2-hdamp4.jpg

4. Alexander Alex

Alexander Alex 2nd Gear Member

Locație:
    Timisoara
    Se poate sa se modifice cumva la Octavia 2 ca atunci cand deschizi portbagajul din telecomanda sa sara cu totul?...pana sus ca la alte masini,sau ii problema cu balamaua ,ca din cate am observat nu o deschide ,ci doar "crapa" hayonul.

5. talpaiute

talpaiute 5th Gear Member

Locație:
    Ploiesti
  6. catalintal 1st Gear Member

Locație:
    Gothatea
    tata are o skoda 1 din 2002, si nu mai sta haionul ridicat. cred ca telescoapelem sunt de vina! oare se mai poate face ceva, sau trebuie cumparate altele??

multumesc

7. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    Sa spunem ca problema ta ar intra oarecum aici, in cazul tau trebuie schimate amortizoarele, nu ai ce sa le faci.

8. felica 1st Gear Member

Ati mai gasit arcuri pentru haion si de unde ati luat? deoarece din cate am citit se gasesc doar in afara tarii sau pe okazii......

9. ninel 1st Gear Member

salut,si eu imi doresc asta la o2 si am cautat pe internet sa vad ce pot sa cumpar sau ce pot sa fac,am vazut si eu filmuletul cu acele arcuri si eram foarte hotarat sa cumpar dar nu m-am grabit,am asteptat sa vad poate pot face rost din alta parte si asa sa si intamplat am cautat pe la serviciu si am gasit un tir vechi s m-am uitat pe la el si am gasit la furtunele de aer care se cupleaza la vagon,le-am luat le-am taiat cu flexu nu mai tin minte exact cred ca 3 cm comprimat(l-am comprimat in minchina)dar masori distanta care ramane ne folosita la telescop.scoti telescopul afara din bolt si apoi capul telescopului e pe filet se desface cu doua patente.eu le-am montat se vede un pik diferenta dar trebuie si telescoape noi sau foarte bune sa sa ridice portbagajul,arcurile imping un pik dar dac nu sunt telescoapele buna sa impinga nu merge.am gasit pe internet ca exista chit complet pt o2,eu cred ca o sa imi iau din asta.doua telescoape si doua arcuri.

10. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    Sa faci poze

11. ursu_lenes 1st Gear Member

ninel.
    pune si tu un link de pe net cu kit-ul pentru O2. Sunt curios unde l-ai gasit caci eu am inebunit net-ul si am rezultate 0 pe tema asta.

12. bogdyy72

bogdyy72 1st Gear Member

Baieti tocmai am achizitionat arcurile,maine le montez,daca reusesc sa dibuiesc cum se desfac amortizoarele....

13. bogdyy72

bogdyy72 1st Gear Member

Rezolvat cazul,e interesanta senzatia,doar ca trebuie sa ai grija sa nu-ti lasi cheile in portbagaj,trebuie atentie mai mare ca deobicei.sper sa nu o comit,azi am fost in prag....

14. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    Tu ai hatcback sau combi ?

15. bogdyy72

bogdyy72 1st Gear Member

combi.de ce?merge si pe hatchback

16. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    Daca reusesti tu pe hatcback ....

17. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Pui niste poze cu ce ai facut sa vedem si noi ?!

18. bogdyy72

bogdyy72 1st Gear Member

Eu nu reusesc,au reusit altii.sunt 2 tipuri de arcuri,albastre si rosii.cele rosii se preteaza pt hatchback,cica ar fi mai tari.am un prieten care avea,acum parca a vindut masina,daca bine retin.deci....se poate
    Poze nu am facut dar pot face,ceea ce iti pot spune e,ca nu e mare filosofie,daca ai arcurile

19. Negrea Cristian 1st Gear Member

As vrea sa cumpar si eu arcurile acelea dar nu am gasit deocamdata, ma poate redirectiona cineva va rog pe un site ceva , pentru Skoda Octavia 2 ma intereseaza >* !.

Distribuie pagina asta