1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Demontare aeroterma

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de Alin iordache, 22 Aug 2018.

1. Alin iordache 1st Gear Member

Buna seara sunt nou pe aici ... Mă confrunt cu o prb .... La Fabia 1 1.4mpi mi-a luat foc cablul de la becul din torpedou și ca sa merg p cablu sa vad pan unde este problema nu pot din cauza aerotermei știe cineva cum se demontează ?? ( Toată aeroterma nu numai motorașul)

2. ugabrielu 2nd Gear Member

@Alin
    Nu crezi ca ar fi mai degraba o idee buna sa anulezi becul din torpedo decat sa demontezi juma de masina?

3. rflorin_72

rflorin_72 1st Gear Member

Locație:
    Calarasi
    Cum se demonteaza aeroterma ,pt.ca vreau sa o demontez ca huruie ,scartaie si trebuie curatata si gresata .
    Intrebarea este ,se demonteaza greu ,este etansata cu mastic, se demonteaza toata tulumba sau doar motorasul?

4. Universalis

Universalis 3rd Gear Member

Ai aici 2 poze...se da jos torpedoul.

Fișiere atașate:

5. rflorin_72

Locație:
    Calarasi
    Multumesc , de ajuns la stiu cum sa ajung si sa o demontez ,vroian doar sa stiu daca se scoate pe bucati ,gen doar motor paleti ,sau daca iese intreaga si daca este etansata ci mastic cum era la alte masina sa tragi de ea pana nu mai puteai.
    Din poze nu am inteles mare lucru.
    Oricum multumesc .

6. T. Carmen Skoda Expert

Locație:
    Cluj
  7. rflorin_72

Locație:
    Calarasi
    Multumesc Carmen acu m-am lamurit.

8. T. Carmen Skoda Expert

Locație:
    Cluj
  9. rflorin_72

Locație:
    Calarasi
    Deci sa inteleg ca totusi nu trebuie sa demontez toata tulumba ,ci doar motorul cu palele.

Distribuie pagina asta