1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Defectiune rabatare oglinzi din telecomanda

Discuție în 'Skoda Superb' creată de dandanb, 18 Oct 2012.

1. dandanb 1st Gear Member

Salut. Am o problema descoperita la masina mea (Skoda Superb II Elegance 2.0 TDI cu o vechime de 5 luni) ca nu se mai rabateaza oglinzile laterale exterioare din telecomanda atunci cand tin apasat butonul de inchidere 2 sec. Atunci cand incerc am impresia ca se aude cum se incearca inchiderea geamurilor (ele fiind inchise de fapt). Chiar dupa aceasta incercare cand incerc sa deschid masina printr-o apasare simpla pe butonul de deschidere de la telecomanda se deschid cativa centimetri toate geamurile.
    Mentionez ca rabatarea oglinzilor din interior (prin rasucirea butonului la pozitia de rabatare de pe usa) functioneaza corect.
    Am sunat la cei de la Skoda si ei zic ca poate fi o problema mai serioasa si ca trebuie investigata.
    Ati patit careva problema asta sau aveti idee cam ce ar putea fi de vina.
    Masina are totusi doar 5 luni :) si deja sunt la a 2-a problema/problemuta.

Merci

2. tudor1984 1st Gear Member

blocheaza volanul inainte sa rabatezi oglinzile cu ajutorul telecomenzii. Ai sa vezi ca functioneaza. La mine a functionat:)

3. Nemesis 1st Gear Member

Salutare! Ai reusit pana la urma?

4. ni5to

ni5to 5th Gear Member

Locație:
    Buzau
    La mine nu blochez volanul si functioneaza fara nici o problema.
    Masina din semnatura.

5. as21ro 1st Gear Member

Salutare, aceeași problemă am și eu, există vreo rezolvare?

6. coco26 1st Gear Member

Salut aceeasi problema o am si eu.
    A gasit cineva o rezolvare?
    S-au din ce cauza este?

Distribuie pagina asta