1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Cum deschid capota la motor, s.a blocat?

Discuție în 'Skoda Octavia III' creată de Cristian Ungureanu, 9 Feb 2019.

1. Cristian Ungureanu 1st Gear Member

Am capota blocata la skoda octavia 3. Cum o deblochez? Multumesc.

2. NarcisPaslaru 1st Gear Member

Dacă nu merge mânerul de la piciorul stang al șoferului, vezi poate reușești să tragi de cablu pe la roata stanga față. Succes!

3. Cristian Ungureanu 1st Gear Member

Adica scot carenajul si se vedw cablul?

4. NarcisPaslaru 1st Gear Member

Asa am citit pe undeva. Nu am făcut eu asta personal, dar scria că axel cablu este usor accesibil tocmai pentru situatsi din astea neplăcute.

5. Cristian Ungureanu 1st Gear Member

Ok. Multumesc frumos. O sa incerc luni la mecanic. O seara frumoasa.

6. NarcisPaslaru 1st Gear Member

Mult succes! Poate faci ceva poze dacă reusesti și lasi aici solutia, poate ajuta pe cineva.

7. Cristian Ungureanu 1st Gear Member

Negresit las niste explicatii si poze. Sa imi ridice mecanicul pe elevator masina si ma apuc de poze. Mai primi o solutie dupa ce ridic masina pe elevator. Adica sa dau " fustita" si scutul jos si pt a avea acces catre broasca, capotei, sa decupez o parte a spoilerului de intra sub masina ( dupa care o prinnd in pocnituri ) .... urat dar o sa aleg din toate relele pe cea mai putin costisitoare ca bani si ca estetic. Eu va multumesc frumos pt informatie. O seara frumoasa.

Mai am o intrebare, cum scot manerul de care tragi ca sa deschizi capota?

8. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Mergi la reprezentanta.Sunt convins ca au intalnit situatia ta si stiu s.o rezolve fara sa cioparteasca masina.

9. Cristian Ungureanu 1st Gear Member

Ok.Multumesc frumos si scuze de tot deranjul. O seara frumoasa.

Distribuie pagina asta