1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Coduri piese Fabia

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de e_cristina1986, 21 Apr 2010.

1. e_cristina1986

e_cristina1986 1st Gear Member

Locație:
    Medgidia
    Salut
    Va rog sa imi spuneti daca stiti cumva cosul piesei "Sonda presiune AC" pentru o Fabia 1.9 SDI din 2001, hatch back.
    Va multumesc anticipat!

2. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    stie cineva va rog codul la capacul motorului (carcasa filtrului de aer)???

3. k_cristi87

k_cristi87 Silver Member

Locație:
    Gaesti
    Care ma puteti ajuta cu un cod pentru un EGR?Masina e o Skoda Fabia motor AUB.Piesa nu o iau din magazin,daca o luam din magazin,nu mai intrebam de codul ei:)

4. Hypnotic

Hypnotic 1st Gear Member

Locație:
    Focsani
    @e_cristina1986 : cred k asta este codul : 6q0 820 808 d .

5. Hypnotic

Hypnotic 1st Gear Member

Locație:
    Focsani
    @ohne_zucker_06 : cel mai aproape de acel capac de protectie , am gasit pe o schema urmatorul cod : 6q1 819 303 A urmand dupa alte 2 coduri "as required" dupa spusele programului : 6Q1 819 753 , 6Q1 819 754 .
    Codurile sunt corecte daca acel capac se numeste Intake Duct .
    Mai este pe schema , deasupra la acel " capac" un " Gasket " care nu stiu exact ce este dar iti zic si acel cod : 6Q0 819 165 . Sper sa fie corect.
    @k_cristi87 : acel EGR poate fi Exhaust Manifold with catalyst ? Dak e asa iti dau codul pentru AUB

Ultima editare: 6 Sep 2010
  6. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    multumesc mult. inca nu am reusit sa il cumpar. se pare ca este fabricat decat de skoda si costa 900 ron

7. marlanu 3rd Gear Member

aveti vreo idee ce tip de filtru de benzina este specificat de codul : 6Q0 201 051 H ? de 3 bari sau 4 ? motorul este 1.2 htp, awy

8. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    coduri bandouri

Salut baieti,
    Fac un apel la cei care aveti Skoda Fabia facelift (model dupa 08.2004, cu bara cu proiectoarele rotunde), ca in poza de mai jos.

Am nevoie de codurile de bandouri bara fata, stanga + dreapta.
    E cineva dragut care se incumeta sa le scoata si sa noteze codurile ?

Multumesc,

Uploaded with ImageShack.us

Ultima editare de un moderator: 14 Apr 2011
  9. marlanu 3rd Gear Member

codurile pentru bandouri sunt : 6Y0 807 717 B pentru stanga si 6Y0 807 718 B pentru dreapta. pentru modelele <2004 sunt aceleasi coduri dar fara "B". cel putin asa mi-a spus un baiat de la reprezentanta.

10. ohne_zucker Platinum Member

Locație:
    Viena
    Multumesc mult, mi-am cumparat deja bandouri pentru noua mea bara facelift, urmeaza sa o montez pe masina cand va fi cald afara, si , normal, o sa revin cu poze la rubrica dedicata.

11. AdrianP

AdrianP 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    ohne_zucker : de unde ti-ai cumparat bandourile si cat ai dat pe ele? am si eu nevoie de cel de pe stanga.
    Merci.

12. ovidel

ovidel 3rd Gear Member

Locație:
    Tarnaveni
    Ptr. colegu "marlanu" am filtru cu aceelasi cod doar ca la sfarsit ie cu litera "B". nu cu "H" cum ie la tine si ii de 3 Bari

13. Cosminbej 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Imi poate spune si mie cineva ce reprezinta codul
    6Y9 861 337 A? Eu zic ca e carligul din plastic cu care sa agati sus podeaua portbagajului cand umbli la roata de rezerva (la combi), dar nu sunt sigur. As avea nevoie de o confirmare.

14. T. Carmen Skoda Expert

Fișiere atașate:

15. Cosminbej 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Multumesc, nu asta e piesa care ma intereseaza. Si se pare ca nici cu ajutorul site-ului indicat de tine nu o gasesc.

16. T. Carmen Skoda Expert

Pai la codul respectiv acel reper apare.
    Ia legatura cu Gabi, spune-i despre ce este vorba...si te va ajuta.

17. Cosminbej 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Da, stiu ca la codul scris de mine apare reperul ala, dar mi-ai confirmat ca nu ala e codul pe care il caut eu. Cine stie, poate nici nu se gaseste separat fara podeaua din carton cu totul.

18. T. Carmen Skoda Expert

Nu cunosc acest aspect.
    Posibil ce ai mentionat, dar te va lamuri omul exact cum stau lucrurile, fiindca el cu asta se ocupa.
    Succes.

19. Cosminbej 2nd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Intrucat piesa cautata de mine nu poate fi identificata cu un soft specializat, revin cu o rugaminte adresata celor cu Fabia 1 Combi de a imi spune daca pe acel carlig care e prins de elasticul din mana mea (vezi poza) e trecut vreun cod.

Fișiere atașate:

20. rflorin_72

rflorin_72 3rd Gear Member

Locație:
    Calarasi
    Salut ,cum aflu codul de pe electromotor ,pt.ca vreau sa ii schimb bucsele si periile si la magazin imi cere codul scris pe electromotor.
    Fabia 1 1,4 16v 55kw 75cp AUA 2001.
    TMBNC26Y923343560.

Distribuie pagina asta