1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

cod piesa - capac plastic grila stergatoare

Discuție în 'Skoda Octavia' creată de iondm, 6 Iul 2018.

1. iondm 1st Gear Member

Salutare.

Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Am o Octavia Tour 1U2 (2007) cu motor BFQ (benzina 1.6, 102 CP). La baza parbrizului exista o banda de plastic negru, in care sunt infipte stergatoarele. Acel plastic are cateva capacele (2 sau 3) plate, un fel de dopuri cu diametrul de 2-3 cm care acopera probabil gaura de acces la suruburi (nu m-am uitat in ea sa vad...). Nu am masina aproape sa-i fac o poza dar daca e necesar rezolv. Mi-a disparut capacelul din partea dreapta (la pasager) si nu reusesc sa-i gasesc un cod. M-am plimbat pe la diverse magazine online, la partea de caroserie, ornamente, stergatoare parbriz etc. dar nu am gasit capacelul. Imi poate spune cineva, va rog, unde l-as putea gasi sau sub ce nume sau cod? Daca nu reusesc, voi face o vizita la reprezentanta...

Multumesc mult

2. T. Carmen Skoda Expert

Universalis și iondm apreciază asta.
  3. iondm 1st Gear Member

Multumesc mult pentru raspunsul rapid. Nu e ala dopul, am gasit o poza pe net, sper sa mearga incarcata. Grila de care vorbesc e aia lata, cred ca acopera ansamblul parghiilor care antreneaza stergatoarele. Dopul meu e in capat, pe partea pasagerului. Nu stiu unde sa o caut, din ce categorie face parte.

Fișiere atașate:

4. T. Carmen Skoda Expert

iondm apreciază asta.
  5. iondm 1st Gear Member

Multumesc mult pentru ajutor. Am dat mai inapoi anul fabricatiei, ca am observat ca e octavia II aia din link. Am ajuns la asta: http://ro.realoem.me/Skoda/CZ/OCT/2005/252/R/8/823/823010 si sunt foarte sigur ca numarul 4 e capacul care a disparut.

Acum stiu ce sa cer...incerc la un distribuitor de piese, daca dureaza 2 saptamani dau o fuga si pana la dezmembrari. Multumesc inca o data pentru informatii.

6. cris2407 1st Gear Member

Buna,
    as avea rugamintea daca ma puteti ajuta cu un cod pentru acele dopuri de plastic...linkul atasat de dvs. mu reusesc sa il deschid si caut aceste dopuri pentru grile de cateva luni bune!
    Multumesc frumos!

7. cris2407 1st Gear Member

Salutare,
    revin cu informatii...am gasit pana la umra ce cautam si atasez aici codul capacului plastic 038103937 , iar al grilei este : 1U0819403CB41.
    Atasez si poze cu ele.
    Toate cele bune!

Fișiere atașate:

Distribuie pagina asta