1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Ce service recomandati?

Discuție în 'Service' creată de cristip, 31 Mai 2008.

1. mbc 1st Gear Member

Locație:
    Cluj-Napoca
    Salut,

Imi poate recomanda cineva un service bun in Cluj inafara de Complexit?

Merci.

2. Minitehnicus 2nd Gear Member

Locație:
    Brasov
    delcar subscriu...

un mecanic foarte fain la Delcar adica oamenii sunt ok dar preturile avioane - o geometrie la roti pret dublu fata de oriunde in alta parte - in rest o sa verific serviceul din brasov recomandat de colegul pentru o presare de rulment stg fata in portfuzeta si pentru o geometrie ca nici eu nu am gasit vreunul ok - iar pretul de la fabia la distributie la piese a fost la fel ca la mine iar la mine e motor mai mare si piese mai scumpe - manopera la mine a fost 250 lei in 2015 dar la un mecanic acasa fara garantie fara nimic deci daca ati primit factura si garantie e ok la 280 lei - in rest cu bosch mai usor ca am vazut din experienta unde e standardul de calitate nemtesc in ultima vreme la piese fabricate de ei - totul fabricat in China si daca am dus la garantie ceva replica Selgros a fost "pai daca numai Dvs. ati mai venit" - probabil celorlalti le-a fost jena sa revina (cumpar fara ezitare romanesc in comparatie)

PS si totusi Zarnesti e cam departe - de cand am fost la unul in Purcareni si mi-a vopsit o aripa de a ajuns si pe usa si mi-a ruginit toata intr-un an m-am lecuit de distante - nu merita sa imi mai omor nici masina sa ma duc pana acolo sa vad daca are vreo coasta in plus sa i-o rup :)

---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

am verificat si Tandy Comserv si este tocmai din Fagaras - si mai departe - acum de ex pentru o geometrie ca sa merg 60 km dus si 60 intors pai cu benzina cu tot cred ca ies la pret de samsarii de la Delcar

Ultima editare: 18 Mai 2017
  3. andreeasil Banned

In Bucuresti, stie cineva un service bun pentru Skoda?

4. cezarverlan 1st Gear Member

Salutare! Îmi puteți recomanda un service bun sau pe cineva priceput în sectorul 3, București, pentru un schimb de distribuție+alte role (dacă e cazul) pt o skoda superb 1, 1.9 tdi, 96 kW, 2005, motor AWX dispus longitudinal. Menționez ca am schimbat distribuția la 144k in decembrie 2015iar acum am 202k.
    Mulțumesc frumos!

5. Andrei Gabriel 2nd Gear Member

Va salut. Ce service recomandati in sectorul 1, Bucuresti pentru demontat-montat motor la Fabia 1.2 benzina? Mersi.

Distribuie pagina asta