1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

ce parere aveti de piesele italiene?

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de cristiani_2009, 6 Apr 2010.

  1. cristiani_2009

    cristiani_2009 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2009
    Mesaje:
    49
    mi-am cumparat o pompa de apa italiana si nu stiu daca am facut sau nu o mare greseala , am citit pe una nemteasca (graft)care era cu 70 de lei mai scumpa k era garantata doar 1 an sau 20000 de km si de aceea am optat pt cea italiana . ce parere aveti?
     
  2. RRS 4th Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2010
    Mesaje:
    90
    Locație:
    Cluj Napoca
    italiana, italiana...dar ce marca?
     
  3. turbojack

    turbojack Silver Member

    Înscris:
    8 Apr 2008
    Mesaje:
    398
    Locație:
    Cluj
    O Graft,Hepu, etc, tine cu siguranta cei 60k km pana la urmatorul schimb de distributie ,conditia necesara si suficienta fiind sa se utilizeze antigel si apa distilata /demineralizata.
     
  4. narok 6th Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2009
    Mesaje:
    190
    Locație:
    iasi
    Eu am avut sa aleg intre Airtex - Spania si Sileri - Italia. Sincer am mers pe cea italiana pentru ca la Airtex am auzit ca s-au intalnit probleme.
     
  5. RRS 4th Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2010
    Mesaje:
    90
    Locație:
    Cluj Napoca
    In afara de Hepu, nu am auzit de nici o marca, eu prefer Ina... nu inseamna ca nu sunt ok...
     
  6. Ionut_SIG

    Ionut_SIG Silver Member

    Înscris:
    10 Noi 2008
    Mesaje:
    326
    Locație:
    Bacau
    Hai sa spun eu cum sta treaba, la masina mea adusa din Germania in 2008, 40% din piese sunt made in Italia, 30% made in Ungaria si restu de la mama lor, Germania si asta am constatat dupa un studiu vizual amanuntit.
    Uitativa si voi pe la componente si cred ca o sa constatati cam acelasi lucru.
     
  7. Orhan-Fabia 1.4TDI

    Orhan-Fabia 1.4TDI 5th Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2009
    Mesaje:
    126
    Locație:
    Constanta
    Ieri am facut si eu distributia... role si pompa INA, curea Contitech ! :o:
     
  8. cristiani_2009

    cristiani_2009 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2009
    Mesaje:
    49
    doltz si am citit ca e garantata 25000 km dar cred ca va merge mai mult, cea pe care am schimbat-o era se pare cea originala(2001)
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare