1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Capse Pirotehnice Capota

Discuție în 'Skoda Octavia III' creată de flavius_gabor, 17 Mar 2015.

1. flavius_gabor 1st Gear Member

salut,

am lovit o pisica si mi-au explodat capsele de la capota (protectie pietoni)...
    A mai patit cineva? E complicata procedur de reactivare a airbag-ului? Cate zile imi tine masina la reprezentanta? merci

2. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Suna la reprezentanta.E cel mai simplu asa.

3. masterbobs

masterbobs 1st Gear Member

Locație:
    Bucharest
    Salut
    Si eu am patit prostia asta... la mine a fost un caine...

S-a rezolvat in service. A durat o zi. Nu sunt probleme nici inainte si nici dupa cu Airbag-ul.

In cazul meu au fost doua probleme de rezolvat.
    a) cum sa fac sa las capota in pozitia intiala.
    b) casco - a trebui sa le exlic cum de la un caine lovit (care a si scapat pana al urma) mi-a sarit capota.

a) pentru a lasa capota trebuie sa deblochezi balamalele dinspre parbriz.
    Exista la fiecare din ele un "poc-nit" si cate un "clantau"

BTW
    Vedeti ca poate sari capota si de la un mal de zapada impins cu botul masinii.

4. mihai_vrl 1st Gear Member

Salut masterbobs iti mai aduce aminte cum s.a rezolvat problema cu capsele pirotehnice bani, timp etc.

Distribuie pagina asta