1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Bluetooth Skoda Octavia 3

Discuție în 'Skoda Octavia III' creată de GeorgeFilip, 23 Iul 2019.

1. GeorgeFilip 1st Gear Member

Salut,

In primul rand, sper ca acest subiect sa nu mai fi fost atins pana acum, in caz contrar va cer scuze de pe acum...

Bun, de o luna si ceva sunt posesor al unei Skoda Octavia 3 Ambition, 1.6 TDI, 105 CP, an de fabricatie 2014, achizitionata la 84.000 km. Nu am cautat sa aiba nu stiu cate dotari inutile, m-a interesat ca numarul de km sa fie acceptabil si sa ma incadrez intr-un anumit buget. M-am oprit doar la un pilot automat si scaune incalzite.
    Masina se comporta foarte bine, am facut vreo 3000 km cu ea si nu am ce sa ii reprosez.
    La cateva zile dupa ce am luat-o am observat ca nu are acea optiune de conectare a telefonului prin bluetooth pentru apeluri/redare continut, ceea ce m-a surprins neplacut... La momentul test-drive-ului nici prin cap nu mi-a trecut sa verific acest aspect, am avut de la serviciu mai multe logane cu acelasi an care aveau toate aceasta functionalitate si dupa logica mea de om...fraier am crezut ca la O3 ar fi dotare de serie.

Avand in vedere ca, la drum lung, merge si o muzica de pe youtube mai ales daca ai DJ-ul in dreapta, intrebarea mea este daca se poate monta cumva aceasta optiune sau mai bine merg pe varianta low-cost cu un adaptor bluetooth pentru intrarea AUX (am gasit pe emag asa ceva dar sincer nu am vazut undeva cam cat de calitative sunt).

Va multumesc mult pentru pareri!

2. NarcisPaslaru 2nd Gear Member

Vezi că este un user pe acest forum care este pasionat de retrofitting poate te rezolvă el. Dacă nu, încearcă adaptorul și dacă merge bine, dă de veste!

3. B98XAL

B98XAL 4th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salut!
    felicitări pentru achiziție.
    În primul rând trebuie să ne spui despre ce unitate media este vorba, abia apoi putem să te îndrumăm.

4. GeorgeFilip 1st Gear Member

Cam asa arata unitatea. E swing 2 parca, ceva de genul

Fișiere atașate:

5. B98XAL

B98XAL 4th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Nu poți activa mai nimic la aceasta unitate media. Este varianta entry level. Pentru Funcționalitate completa va trebui sa schimbi unitatea media, in varianta ta este destul de costisitor întrucât nu ai unitatea in torpedou. Pentru asta va trebui sa achiziționezi cabluri, suport unitate torpedou și o unitate media. Apoi noua unitate va trebui codata pe mașina online. Costul total se ridica la cel puțin 6000 lei.

6. NarcisPaslaru 2nd Gear Member

Mai bine pui un adaptor Bluetooth :)

Distribuie pagina asta