1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Aparatori noroi

Discuție în 'Exterior' creată de AndreiHTX, 28 Mar 2010.

1. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    KEA075003 fata
    KEA075013 spate

2. marius_f 3rd Gear Member

aparatori noroi / bavete O2 - sfaturi si sugestii

salut

Imi poate zice si mie cineva ce tip de aparatori de noroi se potrivesc la octavia 2 din 2005 ?
    model : berlina cu hayon

As vrea sa le cumpar sh de pe internet (olx, ...), dar constat ca unii vanzatori pun pozele la ''plesneala'', din nestiinta sau ...

nu stiu exact care se potrivesc la masina mea

Ma intereseaza in mod special pt partea din fata dar si pt spate
    Imi tot arunca noroi si apa pe aripi si usi ...
    am pus cateva poze mai jos pt a fi mai explicit si pt a putea primi indicatiile corecte, sper
    pozele sunt numerotate de la 1 la 4
    multumesc

Fișiere atașate:

• foto 1.jpg
      foto 1.jpg
      Mărime fișier:
      123,7 KB
      Vizualizări:
      18
    • foto 2.jpg
      foto 2.jpg
      Mărime fișier:
      171,7 KB
      Vizualizări:
      19
    • foto 3.jpg
      foto 3.jpg
      Mărime fișier:
      6,8 KB
      Vizualizări:
      15
    • foto 4.jpg
      foto 4.jpg
      Mărime fișier:
      34,5 KB
      Vizualizări:
      17
  3. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Ia originale de la orice dealer. Cateodata sunt mai ieftine decat pe internet si ai garantia ca se potrivesc.

4. marius_f 3rd Gear Member

Insa ideea este ca le gasesc si pe internet din dezmembrari

Doar ca unii vanzatori nu acorda importanta unor asemenea ''mizilicuri'' si pun poze aiurea, uneori fara legatura cu enuntul anuntului .

Din aceasta cauza doream si doresc sa stiu care sunt cele potrivite

Asa ca :
    Dintre cei care v-ati mai montat aparatori de noroi la roti la Octavia 2, sunt vreunele din cele pe care eu le-am postat mai sus, identice cu ceea ce voi ati montat pe masinile voastre ?
    Octavia 2 din 2005 berlina cu hayon

Ultima editare de un moderator: 12 Oct 2015
  5. mbgd

mbgd Gold Member

Locație:
    bucuresti
    o sa iti arunce noroi aproape la fel.bani cheltuiti degeaba.eu am de cand am cumparat masina si pot sa spun ca protejeaza portierele exact 40 cm dupa care noroiul e pe usi.si daca se mai si freaca de aripa(aparatoarea) risti sa sara vopseaua si sa inceapa rugina.

6. Horatiu

Horatiu 1st Gear Member

Salutare,
    Vreau sa cumpar pentru un Rapid aparatori noroi spate si fata, dar cele originale sunt din material plastic destul de tare.
    A montat cineva asa ceva, cum se comporta in timp daca sunt lovite de borduri ?
    Multumesc.

7. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Se sparg daca le lovesti de borduri. Cele de cauciuc nu se prind bine . Nu recomand la Skoda presuri fata. Acolo este sistemul de scurgere a apei si mizeriei care intra pe la grilele de aerisite din fata parbrizului. Daca pui presuri in fata , mizeria se aduna , apa nu se mai scurge si in scurt timp rugineste pragul .

8. Horatiu

Horatiu 1st Gear Member

Pentru inceput am vrut sa-mi pun pe spate, dar cred ca renunt la ele de tot.
    Multumesc pentru raspuns.

Distribuie pagina asta