1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Aparatori noroi

Discuție în 'Exterior' creată de AndreiHTX, 28 Mar 2010.

1. AndreiHTX

AndreiHTX Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
  2. lucian.1950

lucian.1950 Gold Member

Locație:
    Bucuresti
    Eu le-am luat de la skoda de la reprezentanta , pretul nu-l mai tin minte , dar la vremea aia nu mi s-a parut mare . Avantajul fata de alte aparatori este ca se muleaza perfect pe caroserie si gaurile se potrivesc cu suruburile aparatorii rotii . Deci am scos suruburi , am pus aparatoarea si am pus suruburile la loc de unde le-am scos .

3. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    aa e bine atunci! mie imi era teama sa nu trebuiasca sa modific ceva... vreau sa ii pun deoarece am observat ca a inceput sa se exfolieze vopseaua pe la aripa si poate asa ii mai dau un + de protectie....multumesc pentru raspunsul rapid!

4. cgadalean

cgadalean Skoda Expert

Locație:
    Cluj-Napoca
    Multa lume a achizitionat aparatorile de la reprezentante, destul de ieftine si au avut si manopera inclusa.

5. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    se face ceva in tara asta gratis?????? Dumnezeule nu-mi vine sa cred pana nu vad!!!! multumesc pentru sfat Cgdalean!!!:beerchug:

6. ovidel

ovidel 3rd Gear Member

Locație:
    Tarnaveni
    Eu mi-am luat de le reprezentanta ptr. fabia si au fost 52ron chit complet fara montaj, si se potrivesc de minune. Spor la cumparaturi

7. dragos_extasy

dragos_extasy Bronze Member

Locație:
    focsani
    se numesc flapsuri.....si eu n-as da atiatia bani pe ele...52 roni....ori cat ar proteja ele.eu zic ca nu merita.acum depinde de banii fiecaruia...

Ultima editare: 29 Mar 2010
  8. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    Dragos am comparat-o cu o octavia cu 1 an mai veche decat a mea care avea in dotare flapsuri si pe fata si crede-ma e diferenta enorma in + are si 210k km...din care aprox 70k facuti pe drumuri de tara...nici mie nu prea imi plac dar decat sa revopsesc aripa mai bine dau 52 ron si ii pun flapsuri.

p.s. multumesc Ovidel pentru raspunsul exact!

9. ovidel

ovidel 3rd Gear Member

Locație:
    Tarnaveni
    Nici o problema Andrei . Dragos cand iesi dintr-o spalatorie iti convine ca intr-o suta de metri sa iti fie stropita usa din fata si sa nu mai vrb. de aripa care se stropeste de numa, in functie de vremea de afara bineinteles. Si oricum nu vrb doar de timpul in care iesi din spalatorie si in rest cand ii umpic ud e jos fara flapsuri stiu cum ii. Asa ca eu sunt de parere ca sunt folositoare si apara si loviturile pe buza aripei de pietri. Cat de curand achizitionez si o pereche pe spate , si plus de aia eu zic ca arata si masina mult mai bine parca si mai lata cu ele. :meeting:

10. dragos_extasy

dragos_extasy Bronze Member

Locație:
    focsani
    da ovidel ai dreptae in privinta asta.sunt bune la ceva si arata si bine cu ele.
    nu-s zgarcit de fel ,dar nu as da 52 ron pe ele,e o bucata de plastic pana la urma

11. Alinrac

Alinrac 2nd Gear Member

Locație:
    Lugoj
    Confirm ...la reprezentanta la Procar Timisoara 56 lei,:) le-am montat astazi in 15 minute si stau frumos....si sper si practice sa fie.

12. Doragon

Doragon Skoda Expert

Locație:
    bucuresti
    am modificat titlul in "aparatori noroi" e mai aproape decat "presuri"

13. brilliannce

brilliannce 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti, Ilfov
    Am pus si eu presuri pt noroi de la PBV si m-au costat 50 ron. Cel cu care am facut actele mi-a spus ca le-a montat el ca sa nu-mi ceara cei din servis 100 ron.
    Ciudatenia este, cum o masina ca Skoda sa aibe presuri pe spate si pe fata nu, pt 50 ron. Eu am ramas uimit.

14. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    100ron ca sa puna 2 plastice?????

15. brilliannce

brilliannce 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti, Ilfov
    Da 100 ron sa puna doua plastice, sa desfaca doua suruburi si sa mai adauge un surub in plus la cele desfacute, asta in 2008 nioembrie la PBV

16. AndreiHTX

Locație:
    Bucuresti
    asta-i jaf pe fata nu alta..

17. Little Big

Little Big Moderator

Locație:
    Bucharest
    Si eu le-am montat pe fata,desi initial aveam,dar un caine a fost incantat de ele.vreo 70 de ron la dealer.Montajul a fost facut de un baiat de la service BV

18. seba05 Junior Member

Stie cineva ce coduri au acele aparatori de noroi la octavia?
    Multumesc frumos

19. al bundy

al bundy Platinum Member

Locație:
    Bucuresti
    pentru ce masina? O1, O2 sau O2FL ?

20. seba05 Junior Member

Salut!Imi cer scuze:Octavia 1,an 2004.

Distribuie pagina asta