1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Apa in masina

Discuție în 'Discutii generale Skoda' creată de Mihai David, 10 Iun 2008.

1. 000000

000000 5th Gear Member

stanga spate.. mai exact

2. antoniocarsa 1st Gear Member

Locație:
    Dej
    sigur este lichid de spalare parbriz?

3. JohnnyBravo 1st Gear Member

Am avut masina (Octavia MK2) la reprezentanta pt reparatie portiera dreapta si revopsire, vad ca imi intra apa in masina acum pe partea dreapta pe prag, undeva in prima treime fata de bord.
    Pot remedia singur problema daca e vorba de gauri de scurgere infundate sau trebuie iar sa-mi fac timp s-o duc la service?

4. 000000

000000 5th Gear Member

Revin cu rezolvarea :
    Era lichid de parbriz care curgea pe la imbinarea furtunului de stropgel pentru luneta.
    Furtunul vine pe prag, pe sub protectiile de plastic si urca int.jpg spre luneta. Acolo este o imbinare a furtunului care se declipsase. Am atasat o poza orientativa

5. Andrei S 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Salutare,
    Am si eu ghinionul apei in masina. Mai exact, pe canicula cand folosesc clima intens se aduna apa sub mocheta in dreapta spate. Nu e vorba de apa de ploaie sau lichid de parbriz.
    Ce ar trebui sa verific, vreo conducta/furtun de condens ? Am o Octavia tour.
    Va multumesc de orice sugestie sau sfat!

6. Claudiu Ciobanu 1st Gear Member

Salut tuturor! Mă confrunt și eu cu această problemă, în schimb, la o skoda superb, an fabr. 2007, mot. 2.0, 140cp. După o ploaie puternică, când am ajuns acasă am observat că în partea dreaptă față, era baltă de apă la picioare . Pe unde e posibil să între? Să fie aceeași problemă cu portiera? Mulțumesc

7. JurasikMan

JurasikMan Skoda Expert

Locație:
    Brasov
    Mizerie multa sub protectia de plastic de la aripa si in zona filtrului de polen . Scurgerea apei de pe parbriz se face in fantele de plastic si dupa aceea se scurge pe sub protectia de plastic direct pe jos. nu are vreun furtun sau altceva. Cand se infunda cu noroi sau frunze uscate , apa trebuie sa mearga undeva si iti pica in masina . Verifica intai zona filtrului de polen .

8. Claudiu Ciobanu 1st Gear Member

Mulțumesc mult, o să încerc să curăț peste tot!

Distribuie pagina asta