1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.
  2. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

ABS Fabia

Discuție în 'Skoda Fabia' creată de catalinalexa75, 9 Dec 2018.

1. catalinalexa75 1st Gear Member

Am achiziționat de curând o fabia 1.2htp din 2007 și nu văd la ea niciun bec abs sa se aprindă. Știe cineva dacă are sau nu abs?

2. rflorin_72

rflorin_72 3rd Gear Member

Locație:
    Calarasi
    Abs-ul este obligatoriu la toate masinile ,nu mai stiu din ce an s-a pus regula asta.
    Deci ai sigur abs ,poate fi astupat martorul ,daca exista defectiune si statea aprins ,asa ca l-a astupat pt.vanzare.
    Trebuie date ceasurile jos si verificat.

3. Universalis

Universalis 4th Gear Member

Sau faci o diagnoza si vezi daca ai erori pe modulul ABS ;)

4. catalinalexa75 1st Gear Member

Am observat că defapt sunt mai mulți martori care nu se aprind ,nu știu ce o fi și dacă pot trece itp așa

5. Universalis

Universalis 4th Gear Member

Trebuie sa rezolvi nu doar pt ITP ci pt siguranta ta si a celorlalti. Fa o diagnoza si daca ai erori ce corespund cu martorii care nu se aprind, da ceasurile jos si le desfaci sau te duci la cineva care se pricepe.

Distribuie pagina asta