1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

skoda fabia sport edition 1.2 tsi 86 HP vs ford fiesta 1.0 80 HP

Discuție în 'Skoda vs Alte marci' creată de crs27, 28 Mai 2014.

?

skoda fabia 1.2 tsi 86 HP vs Ford fiiesta 1.0 80 HP

  1. skoda fabia 1.2 tsi 86 HP

    7 vot(uri)
    100,0%
  2. Ford fiesta 1.0 80 HP

    0 vot(uri)
    0,0%
  1. crs27 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2014
    Mesaje:
    3
    Salutare tuturor! sunt nou pe forum si va rog sa ma ajuati sa iau o decizie. Dupa titlul postului, observati ca nu stiu ce sa achizitionez dintre cele doua auto. Ambele ajung cam la acelasi pret(9500 euro). Fabia are un motor turbo (1.2 TSI 86 HP ) dar a carui fiabiliate este indoielnica(probleme lant si turbina, in trecut), este mai spatioasa si cu mai multe optiuni dar fiesta mi se pare mai frumoasa si are o tinuta de drum mai buna. Fiesta are un motor de generatie noua care nu pare sa aiva probleme pina in prezent.
    Am dat un mic acont la dealerul Skoda, dar pina pe 02.06.2014 ma pot razgindi. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa fac o greseala pe care ulterior sa o regret.
    Stiti cumva daca noul 1.2 tsi (16 valve)este pus pe fabia?
    Masina va fi folosita 50/50 interior/exterior iar stilul meu de mers este linistit, la consum, dar nu subtutrat.
    Ajutooooor!
     
  2. Bogdancos 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2013
    Mesaje:
    17
    Locație:
    Bucuresti si Campulung
    de ce nu incerci ceva prin programul rabla ? o skoda rapid ? e mai mare iti faci treaba mai bine cu ea... la fabia si mai ales la fiesta daca bagi 2 trolere o minge si o punga de mancare deja trebuie sa rabatezi scaunele...
     
  3. crs27 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2014
    Mesaje:
    3
    vreau o masina de oras, mai usor de parcat.
     
  4. crs27 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2014
    Mesaje:
    3
    stiti cumva daca fabia vine cu 1.2 tsi 8 valve sau 16 valve(motorul nou de pe octavia 3 si golf 7)?
    eu cred ca e motorul vechi tinind cont de oferta, adica banuiesc ca cehii mai au cateva motoare vechi pe stoc si l-au bagat la oferta la pachet cu designul frontal de fabia RS. voi ce credeti?
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare