1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Montare subwoofer

Discuție în 'Interior' creată de mihai 1.4, 7 Oct 2009.

  1. mihai 1.4 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Oct 2009
    Mesaje:
    1
    Salut ! Astazi mi-am cumparat un subwoofer activ + kit cablu de montaj si as fi vrut sa-l montez singur! Problema e la legarea de cd player ( e cel standard).E vorba de Skoda Fabia New an 2008 . A mai montat cineva ? Ma poate ajuta cineva?
     
  2. vintuletz 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2009
    Mesaje:
    5
    Locație:
    Bistrita
    legare la cd player

    este pe piata un convertor ce face tranzitia din sunet high end ( cel ce ajunge la boxe ) in sunet low end ( asemanator cu line-out) si se leaga in paralel cu un difuzor al masinii.
     
  3. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    salut, este recomandat sa te duci la un atelier specializat deoarece sunt multe fire si locuri ascunse pe unde se trag firele in + multe plasticuri care daca nu esti atent se pot rupe imediat. apropo daca ai luat subwoofer ai luat si statie si condensator? daca nu ai condensator este mai bine ca sa legi subwoofer-ul la contact ca acesta sa mearga numai pe contatct deoarece daca asculti cu motorul oprit si subwooferul este de putere mai mare exista riscul de a ramane fara baterie. Numai bine!
     
  4. MOshu 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Oct 2009
    Mesaje:
    3
    Un mic sfat pentru montaj woofer

    Poate sa imi spuna cineva pe unde trec firu pt. amplificator de la baterie inauntru,prin ce gaurica sau ceva.MULTUMESC(am o fabia din 2003)
     
  5. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Urmaresti cablul care intra in habitaclu, dar sa fii atent sa nu rupi cauciucul care impiedica apa sa intre in interior, iar dupa ce ai introdus firul in interior izoleaza din nou partea pe unde ai introdus firul cu banda PVC.
     
  6. MOshu 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Oct 2009
    Mesaje:
    3
    sal

    si unde ar trebuie sa ma uit in partea cu motorul sau din interior
    ??
     
  7. B98XAL 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Feb 2009
    Mesaje:
    173
    Locație:
    Bucuresti
    te legi din interior, vezi ca ti-am scris in pm
     
  8. MOshu 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Oct 2009
    Mesaje:
    3
    am reusit

    am reusit pana la urma sa aduc firu in masina pe sub aripa din stanga...stiu nu e tocmai profi,dar wooferu imi rupe masina.L-am avut inainte montat pe un logan si nu se auzea la fel de tare.mult mai bine pe skoda.Merci pt sfaturi
     
  9. jclau

    jclau 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2009
    Mesaje:
    26
    Locație:
    galati
    subwoofer

    am o skodutza cu 8 difuzoare si as vrea sa stiu daca e cineva care si-a montat subwoofer si de unde a luat semnal??
    cd-ul nu are iesire din cate stiu! sa ma leg la un difuzor de pe spate???
    sau din casetofon direct?
    :(

    Am mutat aici discutia, cred ca nu se supara nimeni daca continuam cu sfaturi pentru "jclau" aici.
     
    Ultima editare de un moderator: 11 Mar 2010
  10. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    dar daca il duci direct de baterie, el o sa consume curent doar in momentul in care primeste si semnal de la radio nu?
     
  11. Orhan-Fabia 1.4TDI

    Orhan-Fabia 1.4TDI 5th Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2009
    Mesaje:
    126
    Locație:
    Constanta
    La amplificator ai 3 fire pentru alimentare! Rosu care este "+", negru "-" si un remote care aprinde si stinge amplificatorul ;) Firul de la remote e important cum il legi... de preferinta pe contact!
     
  12. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    aha........credeam ca are doar 2 si nu intelegeam.
     
  13. Heineken 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2010
    Mesaje:
    1
    Problema .

    Salut .. Imi cer scuze daca am facut topicul unde nu trebuia sau daca nu era necesar sa-l fac. Am si eu o problema . Imi puteti spune si mie va rog frumos,pt a monta un subwoofer pe masina Ar trebuie neaparat sa merg la o reprezentanta Skoda ? Sau se poate face si la un service autorizat.. ?

    Multzumesc anticipat .
     
    Ultima editare de un moderator: 7 Iul 2010
  14. lucian.1950

    lucian.1950 Gold Member

    Înscris:
    18 Noi 2009
    Mesaje:
    740
    Locație:
    Bucuresti
    Ce treaba ai cu reprezentanta ?! e un consumator separat de electronica masinii, atit amplificatorul cit si difuzorul sint independente, deci nu trebuie sa mergi la reprezentanta... ai grija doar sa ai o siguranta separata pe alimentarea amplif. si atit. In rest bafta !
     
  15. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    apropo de cele 3 fire care vin la amplificator......cel care vine de la contact trebuie sa fie tot +? la fabia din semnatura de unde as putea sa iau acest fir de la niste reglete sau de unde?
     
  16. dani16el 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Dec 2010
    Mesaje:
    5
    Locație:
    craiova
    subwoofer

    Sal am si eu o intrebare casetofonul de la octavai 2 are iesire pt statie ca sa pun un subwoofer ms

    Inainte sa deschizi un thread nou foloseste functia "cauta".
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Ian 2011
  17. cristeamandrei

    cristeamandrei Silver Member

    Înscris:
    23 Noi 2008
    Mesaje:
    370
    Locație:
    Bucuresti
    nu stiu sigur dar din informatiile mele nu are iesire speciala de subwfr si se leaga de unul din dif din spate.
     
  18. cossminel

    cossminel 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2011
    Mesaje:
    56
    @doragon ... ca sa alimentezi o statie iti trebuie 3 fire...2 fire reprezinta + si 1 fir - ... acuma trebe sa te uiti acolo la statie k ai un plus continuu si un minus tot continuu...si unde scrie remote trebe sa vii de la casetofonul masinii cu un fir si il pui acolo...ca in momentu in care aprinizi casetofonul sa se aprinda si statie..statia nu merge doar cu + de la baterie si cu -..si ti-ar trebui un set de cabluri pt montare pt k alea au si o siguranta care vine pe + de la baterie ca sa fie totul ok
     
  19. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    mersi cossminel dar am rezolvat demult;)
     
  20. andreidodo

    andreidodo Bronze Member

    Înscris:
    31 Oct 2010
    Mesaje:
    270
    Locație:
    ploiesti, bucuresti
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare